plzh-CNenetdelvltnorues

847_1Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników wydało książeczkę o bursztynie bałtyckim. Na 20 stronach zamieszczono ważne informacje o tym kamieniu, m.in. na temat wierzeń i przypisywanych mu właściwości leczniczych, mnogości odmian barwnych, inkluzji, Bursztynowego Szlaku, jak również klasyfikację kamieni bursztynowych według MSB.

Mimo niewielkiej objętości oraz małego formatu (10x15 cm) jest ona dość bogato ilustrowana licznymi przykładami wykorzystania bursztynu w dawnej i współczesnej sztuce użytkowej oraz biżuterii – wiele z nich to prace nagrodzone w tematycznych konkursach na przestrzeni ostatnich lat. Publikacja z pewnością przybliży odbiorcy fenomen bursztynu, a dzięki informacjom o dostępnych na rynku rodzajach kamieni bursztynowych oraz stosowanych obecnie sposobach ich poprawiania ułatwi zakup wyrobów zdobionych tym kamieniem.

Istnieje możliwość wydrukowania książeczki „Bursztyn bałtycki” z reklamą zamawiającego na ostatniej okładce – jest to sprawdzona metoda promocji zarówno producentów, jak i punktów sprzedaży wyrobów z bursztynem. Koszt: 2,5 zł (+ koszta przesyłki). Informacji udziela biuro MSB.

Tutaj można obejrzeć projekt w wersji angielskiej:
http://amber.org.pl/images/baltic_amber_eng2.pdf