plzh-CNenetdelvltnorues
Prezentacje 2010 - 1. nagroda dla Agaty Krzyżanowskiej

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje ogłosili kolejną, 11. edycję. Uwaga: tym razem prace należy zgłosić do 20 czerwca!

Celem konkursu jest popularyzacja współczesnego złotnictwa w Polsce, poszukiwanie nowych trendów, form, materiałów, technik, rozwiązań formalnych oraz aktywizacja środowisk twórczych. Udział mogą brać wszyscy, „którzy zajmują się złotnictwem i biżuterią, czują potrzebę przekazywania innym swoich wewnętrznych emocji, idei i przemyśleń”. Tradycyjnie już konkurs nie ma tematu, jednak „jury będzie bacznie spoglądać zarówno na stronę projektową, jak i klasę wykonawstwa. Wszystko to w celu podnoszenia poziomu polskiego złotnictwa.”

Prace należy zgłaszać w terminie 13-20 czerwca w biurze targów Złoto Srebro Czas w Warszawie. Zgodnie z regulaminem powinny to być pojedyncze przedmioty oraz komplety i zestawy - wykonane z wykorzystaniem technik złotniczych i pokrewnych, z metali - w tym szlachetnych, a także kamieni szlachetnych i innych materiałów. Komplety i zestawy zgłoszone na jednym formularzu będą traktowane jako jedna praca. Oceni je oraz przyzna regulaminowe nagrody i wyróżnienia jury w składzie: Paweł Podbielski-Kowalski – projektant biżuterii, delegat Rady Programowej STFZ (przewodniczący obrad) oraz członkowie: Joanna Bijok – przedstawiciel MCT i PSP; Wojciech Brzeziński – projektant, wykładowca Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; Piotr Cieciura – projektant, prowadzący pracownię projektowania biżuterii na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi; Grażyna Hase – projektantka mody; Paweł Kaczyński - projektant biżuterii; Adam Leja – historyk sztuki, właściciel galerii” 32”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 1 października 2011 r. w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie podczas targów biżuterii i zegarków Złoto Srebro Czas. Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace będą prezentowane podczas Targów w Galerii Projektantów, następnie także w innych miejscach w Polsce.