plzh-CNenetdelvltnorues

Rada Rozwoju Handlu Hongkongu w Polsce zaprasza do udziału w największych w Azji wiosennych targach biżuterii Hong Kong International Jewellery Show w dniach 5-9 marca 2010.

Dlaczego warto odwiedzić targi?

HKTDC Hong Kong International Jewellery Show to jedna z trzech największych na świecie imprez targowych poświęconych biżuterii i doskonała okazja do nawiązania kontaktów handlowych. W tegorocznej edycji targów spodziewanych się ponad 2700 wystawców z 48 krajów i regionów. Tę trwającą pięć dni imprezę odwiedzą importerzy, hurtownicy, przedstawiciele sieci handlowych i wyspecjalizowanych butików, projektanci i styliści. Przyjadą w poszukiwaniu nowych dostawców i aby zorientować się w trendach rynkowych. W zeszłym roku impreza przyciągnęła niemal 30 tys. odwiedzających!

Podział na strefy tematycznie ułatwi odwiedzającym orientację w bogatej ofercie targów. Wystawiane produkty zostały podzielone na następujące kategorie: biżuteria ze złota, biżuteria srebrna, biżuteria antyczna, biżuteria nefrytowa, diamenty, kamienie szlachetne i perły, perły Mórz Południowych i tahitańskie, perły słodkowodne i hodowlane, kamienie półszlachetne, akcesoria jubilerskie, markowe zegarki i zegary oraz inne wyroby jubilerskie. Dodatkowo w hali wystawowej będą znajdować się stoiska z publikacjami branżowymi, narzędziami i sprzętem jubilerskim oraz stoiska poświęcone ekspozycji i opakowaniu biżuterii.

Dofinansowanie dla odwiedzających targi

Podobnie jak w latach ubiegłych, firmy odwiedzające targi Hong Kong International Jewellery Show PO RAZ PIERWSZY mogą skorzystać z programu 3 noclegi w Hongkongu GRATIS (1 pokój dwuosobowy na firmę). Procedura jest bardzo prosta: wystarczy wypełnić formularz, zaznaczyć wybrany hotel i odesłać aplikację faksem lub mailem. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 lutego (piątek). Ponadto wszyscy zainteresowani otrzymają bezpłatne wejściówki, katalogi oraz karty VIP upoważniające do korzystania z VIP Lounge w centrum wystawienniczym Hong Kong Convention & Exhibition Center.

Formularz do pobrania


Azjatyckie centrum targowe

HONGKONG od lat jest słynie jako miejsce najbardziej wolnej gospodarce na świecie – dowodzą tego liczne rankigi. Z wyjątkiem kilku produktów, nie stosuje się tu ceł, kontyngentów i innych ograniczeń w handlu (nie ma VAT-u). Dochody z handlu zagranicznego generowane przez firmy z Hongkongu poza granicami terytorium, czyli tzw. transakcje offshore, zwolnione są z podatku dochodowego. Hongkong graniczy z jednym z najbardziej rozwiniętych regionów Chin – Deltą Rzeki Perłowej, w którym znajdują się takie prosperujące miasta jak Kanton (Guangzhou) oraz Shenzhen. Jako jedyny wolny, pełnomorski port w tym regionie od lat pełni rolę bramy do Chin. W Hongkongu ma swoje źródło ponad 40% wszystkich inwestycji zagranicznych w skali całego kraju. Jednocześnie Hongkong to najważniejsze centrum wystawiennicze w Azji. Odbywające się tu imprezy mają charakter ściśle branżowy i zwykle otwarte są tylko dla handlowców. Większość z odbywających się tu imprez gromadzi po kilka tysięcy wystawców przede wszystkim z Chin i innych regionów Azji oraz kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających z całego świata.

Do Hongkongu nie potrzeba ani wiz, ani chińskiego tłumacza (język angielski jest używany powszechnie).

Kontakt do biura Rady Rozwoju Handlu Hongkongu w Polsce:

Hong Kong Trade Development Council (HKTDC)
Warsaw Consultant Office
ul. Chałubińskiego 8, lok. 3370, 00-613 Warszawa,
tel. 022 830 05 52, fax 022 830 07 11,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.