plzh-CNenetdelvltnorues

W dniach 7-14 września można zgłaszać prace na konkurs „Chopin – kształt muzyki”, którego celem jest stworzenie i wypromowanie wartościowych artystycznie pamiątek i upominków związanych z twórczością i postacią kompozytora na 200-lecie jego urodzin.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs na Biżuterię Artystyczną i Przedmioty Użytkowe Związane Tematycznie z Chopinem i Jego Twórczością "Chopin – kształt muzyki" został ogłoszony przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym, organizatorem targów Złoto Srebro Czas. Do udziału w nim zaproszone są wszystkie osoby i firmy zajmujące się projektowaniem i wytwarzaniem szeroko pojmowanej biżuterii artystycznej i przedmiotów sztuki użytkowej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: na przedmioty ekskluzywne, które będą upominkami promocyjnymi Instytutu, oraz na pamiątki przeznaczone do produkcji masowej (nie tylko w roku jubileuszowym), które będą służyły popularyzacji Chopina wśród młodzieży i turystów.

Prace należy zgłaszać w terminie w terminie 7-14. 09.2009 r. w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie. Lista laureatów zostanie ogłoszona w dniu otwarcia targów Złoto Srebro Czas (2-4.10.2009). Organizatorzy przewidzieli dwie nagrody w każdej kategorii w wysokości 8.000 i 5.000 zł, jak również nagrody pozaregulaminowe.

Chopin i bursztyn

Przy odpowiedniej frekwencji i atrakcyjnych propozycjach ze strony przedstawicieli środowiska bursztynniczego konkurs może się okazać także świetną promocją także dla bursztynu bałtyckiego. Zarówno Chopin, jak i bursztyn są silnie kojarzone z Polską – i aż się prosi, by tę szansę wykorzystać.
O tym, że jest to ciekawa inspiracja może świadczyć choćby  kolekcja "Chopiniana" stworzona przez projektantów biżuterii Mariusza Gliwińskiego (Ambermoda) oraz mody Michała Starosta z okazji 3. Festiwalu Chopiniana. Filmy z pokazów tej kolekcji można oglądać na www.ambermoda.com.

Do pobrania:
Regulamin konkursu


Zdjęcie pochodzi z pokazu kolekcji Chopiniana prezentowanej w Pałacu na Wodzie w Warszawie. Fot. Ambermoda