Od 4 sierpnia w blisko 40 sklepach i galeriach bursztynowych do zakupionej biżuterii z bursztynem klient będzie dostawał "Paszport Bursztynowy".

4 sierpnia 2009 roku odbędzie się w gdańskim Muzeum Bursztynu o godz. 12.00 konferencja prasowa z okazji publikacji „Paszportu Bursztynowego” połączona z podpisaniem Deklaracji Dobrych Praktyk Bursztynniczych, w której wezmą udział Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele organizacji, firm, sklepów i galerii bursztynniczych.

Atrakcyjny poradnik konsumencki

„Bursztynowy Paszport” to atrakcyjnie wydany poradnik konsumencki o bursztynie i wyrobach jubilerskich z jego wykorzystaniem (w j. polskim i angielskim). Zasady i informacje zawarte w publikacji mają za zadanie chronić klientów przed zakupem falsyfikatów lub imitacji bursztynu oraz wspierać stosowanie dobrych praktyk handlowych w sklepach i galeriach Gdańska i całego Trójmiasta. Publikacja ukaże się podczas Jarmarku św. Dominika.

40 firm, sklepów i galerii bursztynowych będzie honorować paszport

Uczestnictwo w akcji i deklarację honorowania „Bursztynowych Paszportów” zgłosiło do tej pory 40 sklepów i galerii na terenie Trójmiasta. "Firmy, które poparły naszą inicjatywę muszą przestrzegać dobrych praktyk kupieckich i zobowiązać się do tego na piśmie w ramach specjalnie z tej okazji przygotowywanej deklaracji dobrych praktyk stosowanych w obrocie bursztynniczym" stwierdza Karina Popkowicz z Fundacji Gdańskiej.

„Paszport Bursztynowy” został wydany przez Fundację Gdańską przy współpracy z Biurem Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu, Międzynarodowymi Targami Gdańskimi S.A. oraz firmą S&A Bursztynowa Biżuteria z Gdyni.

Więcej informacji na temat projektu „Paszportu Bursztynowego i potwierdzenie udziału w konferencji:
Karina Popkowicz, Fundacja Gdańska,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +58 3262283