plzh-CNenetdelvltnorues
18 maja minął termin składania ofert najmu lokalu z przeznaczeniem na sklep w Muzeum Bursztynu. Mimo wcześniejszego, bardzo dużego zainteresowania, które doprowadziło m.in. do zmiany niektórych postanowień umowy najmu, ostatecznie wpłynęły tylko dwie oferty.

We wtorek 19 maja kilkuosobowa komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oraz miasta Gdańska, podjęła decyzję: zwyciężyła oferta firmy S&A z Gdyni, która spełnia wszystkie warunki umowy i jednocześnie – ze względu na bogate doświadczenie w handlu biżuterią z bursztynem – gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług.

„Bardzo ważne jest dla nas, aby najemca prowadził także pokaz szlifowania bursztynu, ponieważ takie jest obecnie zapotrzebowanie ze strony odwiedzających naszą placówkę. Zależy nam również na tym, aby w sklepie była prowadzona sprzedaż wyrobów artystów, których prace znajdują się w naszej ekspozycji. Wybór oferty S&A jest gwarancją dotrzymania wszystkich warunków umowy” – podsumowuje kustosz Muzeum Bursztynu Joanna Grążawska.

Choć umowa między stronami nie została jeszcze podpisana, najemca zobowiązał się do otwarcia lokalu do końca czerwca. „Ze względu na ograniczenia czasowe firma S&A nie będzie mogła  w całości zrealizować założonych projektów aranżacji wnętrza przeznaczonego na sklep” – zapowiada Adam Pstrągowski, prezes S&A.

Wszyscy zadają sobie pytanie, jaki będzie końcowy wynik ekonomiczny tego przedsięwzięcia... Czas pokaże.


Zdjęcie: Bursztynowa biżuteria firmy S&A