30 artystów zostało zaproszonych do udziału konkursie złotniczym zorganizowanym przez warszawską Galerię Milano z okazji jubileuszu jej 30-lecia. Jego tytuł brzmiał „Kolekcja”.

Po tematach wystaw konkursowych z minionych lat, jak „Biżuteria idealna”, „Strzał w dziesiątkę”, „Przełamując fale”, „Aj aj aj ho ho ho cze cze cze” czy „Biżuteria na medal”, tegoroczny otwarty temat „Kolekcja” dawał artystom zaproszonym do udziału w konkursie wprost nieograniczone możliwości wypowiedzenia się w ważnych dla nich kwestiach czy też stworzenia interesującej artystycznie i estetycznie pracy. „Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęli artyści reprezentujący zarówno ‘starą gwardię’, jak i młodzi, którzy pokazali to, co w Galerii Milano cenimy najbardziej – dobrze zaprojektowaną biżuterię. Tak dobrą, że laureatów udało się wyłonić dopiero po długich dyskusjach” – powiedziała Elżbieta Kochanek-van Dijk, właścicielka galerii.

Dyskusje okazały się owocne i zaowocowały przyznaniem następujących nagród:

1. Nagroda – Jacek Byczewski
2. Nagroda – Małgorzata Kalińska
3. Nagroda – Arek Wolski

Wyróżnienia trafiły do: Agaty Bartos, Grażyny Bieganik, Pawła Kaczyńskiego, Kariny Królak, Lu Pin, Radka Szweda, Sławy Tchórzewskiej, Joanny Tofiło, Marcina Tymińskiego i Anny Wojdan.

„Jestem zadowolona z tych prac, w których artyści zastosowali nowe materiały i nowe technologie, ale przede wszystkim włożyli w nie mnóstwo kreatywności, spontaniczności i inwencji twórczej. Wystawom malarstwa w galerii zawsze towarzyszyła biżuteria, nie mogło jej więc zabraknąć na jubileuszu – po 30 latach współpracy czuję się z wami jak z rodziną” – podsumowała właścicielka galerii.

Wystawa konkursowa „Kolekcja”
Galeria Sztuki Milano, Warszawa
23 listopada – 11 grudnia 2019