plzh-CNenetdelvltnorues

To kolejny eksperyment Marcina Tymińskiego – projektanta biżuterii, który stale poszukuje nowych form wyrazu. Rok temu rozpoczął pracę z polimerami, które własnymi technikami barwi i szlifuje, tworząc z nich biżuterię o fantazyjnych wzorach inspirowanych akwarystyką. Z polimerami łączy także bursztyn – czasem ten przezroczysty, wyszlifowany tak, by cała uwaga skupiała się w jego wnętrzu, czasem – jak w ostatnich pracach – matowy, łączony z diamentami, nadający całości wyrafinowanego wyrazu. „’Uszlachetnianie’ biżuterii to mój najnowszy eksperyment – zależy mi na tym, by była nie tylko designerska, bazująca na interesującej formie, ale przede wszystkim elegancka” – tłumaczy Tymiński.

Eleganckie prace będą stanowiły tylko część ekspozycji w Galerii Nieformalnej, pozostałe to stworzone w tym roku, prezentowane wcześniej m.in. na targach JOYA w Barcelonie w październiku br., prace wyrzeźbione w polimerze tak, że przypominają… papier. „Polimer jest tak szalenie plastycznym materiałem, który daje wręcz nieograniczone możliwości kreacji, że nawet przy moim swoistym ADHD, które każe mi stale szukać czegoś nowego, zapewne długo jeszcze nie wyczerpię jego potencjału. Polimer pozostaje więc swoistą bazą, punktem wyjścia do kolejnych poszukiwań twórczych, ciekawych eksperymentów – po prostu do dalszego rozwoju” – wyjaśnia artysta.  

W czasie wernisażu biżuteria Marcina Tymińskiego będzie prezentowana nie tylko w gablotach, ale także na modelkach ubranych w stroje zaprojektowane przez Joannę Dałkiewicz, właścicielkę marki modowej QuQu Design, co – zgodnie z zamysłem autora – ma zapewnić bezpośredni kontakt odbiorcy z biżuterią.

Wystawa „EXCELLENT” – biżuteria: Marcin Tymiński, stroje: Joanna Dałkiewicz QuQu Design
Galeria Nieformalna, Warszawa  
15-28 listopada 2018 r.
Wernisaż: 15 października 2018, godz. 19.00

Polecamy
Oczekuję czegoś więcej od samego siebie – rozmowa z Marcinem Tymińskim