plzh-CNenetdelvltnorues
W galerii Boruni gościła ekipa chińskiej telewizji

W galerii Boruni w Krakowie gościła ekipa chińskiej telewizji przygotowująca program o polskiej gospodarce i atrakcjach naszego kraju. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć bursztynu.

Do zaprezentowania bursztynowych skarbów została wybrana krakowska galeria Boruni jako najbardziej prestiżowa i posiadająca najbogatszą ofertę wyrobów z bursztynem bałtyckim. Nie bez znaczenia dla gości z Państwa Środka był również fakt, że jej właściciel Tomasz Mikołajczyk sam zajmował się wcześniej produkcją biżuterii z bursztynem i jest właścicielem Bursztynowego Portalu amber.com.pl. Dowiedzieli się od niego m.in. dlaczego Polska uchodzi za światowego lidera w produkcji bursztynowej biżuterii, jak ważne jest współczesne wzornictwo oraz poznali walory tego wyjątkowego kamienia.

Nagranie z tego spotkania będzie częścią programu „First Time” emitowanego w porannym, najchętniej oglądanym paśmie CCTV 2 Bussines Channel, słynącym z oglądalności sięgającej nawet 30 mln osób dziennie. Rozmowę z Tomaszem Mikołajczykiem przeprowadziła sama redaktor prowadząca Zhiwei Ouyang. Tematem przewodnim programu jest pytanie o przyczyny polskich sukcesów gospodarczych oraz prezentacja specyficznych walorów naszego kraju. By uzyskać odpowiedź, 6-osobowa ekipa chińskich dziennikarzy spotkała się m.in. z ministrami gospodarki Waldemarem Pawlakiem i finansów Jackiem Rostowskim, wiceminister spraw zagranicznych Beatą Stelmach oraz prezesem PAIiIZ-u Sławomirem Majmanem. Oprócz Krakowa Chińczycy odwiedzili także Warszawę i Katowice.