plzh-CNenetdelvltnorues
„Dzika polska – Szaleńcy Natury” to serial przygotowywany na zlecenie TV Polonia o zwierzętach i ciekawych miejscach w Polsce. Najbliższy odcinek tego dokumentu pt. „Zaklęty w bursztynie” będzie poświęcony inkluzjom w bursztynie.

Zostanie on wyemitowany w TVP Polonia w sobotę 8 grudnia o godz. 14.10. O bursztynie, jego tajemnicach i zatrzymanym w nim przed 40 mln lat życiu będzie jak zwykle barwnie opowiadać dr Elżbieta Sontag – entomolog, specjalista od inkluzji w bursztynie z Uniwersytetu Gdańskiego, członek Stowarzyszenia Bursztynników.
„Dzika Polska” to telewizyjna przygoda przyrodnicza. Do jej wspólnego przeżywania zapraszają widzów prowadzący Marcin Kostrzyński i Tomasz Kłosowski – ludzie, którzy przygody przeżywają na co dzień. Z nimi telewidzowie odwiedzają najdziksze zakątki Polski, będące przyrodniczą wizytówką naszego kraju.

W 2005 roku mieliśmy okazję zobaczyć dr Elżbietę Sontag w innym filmie nakręconym przez sir Davida Attenborough w filmie„Bursztyn – wehikuł czasu”. Wyświetlany po raz pierwszy w telewizji BBC, zgromadził przed telewizorami 3,2 miliony widzów, zaś prawa do jego emisji kupiło kilka światowych koncernów medialnych.

Na zdjęciu: Elżbieta Sontag (Fot. Michał Kosior)