plzh-CNenetdelvltnorues
Anioły w ludzkich sytuacjach

Do 10 kwietnia w sopockiej Galerii Ambermoda można oglądać wystawę prac Mariusza Drapikowskiego zatytułowaną „Anioły o jednym skrzydle”.

„Anioły bywają piękne lub pospolite, bardziej niebiańskie lub  ziemskie. Zagubione w naszym ludzkim świecie, pomagają nam odnaleźć sens życia. Dla mnie anioły te z wystawy są tylko pretekstem do pokazania świata , którego nie widać bezpośrednio za oknem, który jednak istnieje na pewno. Jest to świat międzyludzkich relacji , uczuć i wartości mi bliskich, jak pogoda ducha, śmiech, życiowy dystans. Chcę widzieć świat we wzajemnych kontaktach  pełen wzruszeń, sympatii i pasji” – powiedział na wernisażu wystawy jej autor.

Jak jednak uchwycić w materii te iście duchowe byty? Do tego celu Mariusz Drapikowski użył kamienia, bursztynu, srebra i kryształu, przedstawiając je w sytuacjach ludzkich, które – jego zdaniem – nas uwznioślają. Mamy więc anioła macierzyństwa, przyjaźni czy gościnności. Ten ostatni stanął na honorowym miejscu jako prezent dla właścicieli galerii Danuty i Mariusza Gliwińskich, którzy „stworzyli  galerię, do której anioły wchodzą bez pukania a uśmiechem słodzą kawę” .