plzh-CNenetdelvltnorues
Do 25 stycznia można oglądać w Teatrze Współczesnym w Warszawie wystawę prac z bursztynem członków STFZ zatytułowaną „Nasz bursztyn”.

Na wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych można zobaczyć prace 38 członków tej organizacji – począwszy do takich, którzy bursztynu używają sporadycznie, po miłośników tej skamieniałej żywicy, w których pracach ona zdecydowanie dominuje. Są tu prace zaliczane do „klasyki gatunku”, znanych i uznanych twórców, z odautorskim przesłaniem, jak również eksperymenty z nowatorskimi materiałami, jest bursztyn naturalny i rekonstruowany. Jest na niej kilka naprawdę wartościowych i nowatorskich prac, natomiast reszta pozostawia generalnie pewien niedosyt. Zwłaszcza kiedy ma się świadomość, że z bursztynu i z bursztynem można „wyczarować” naprawdę zaskakujące, piękne i pełne artyzmu obiekty czy też ozdoby. Szczególnie jeśli spojrzeć nań z perspektywy promocji bursztynu w skali światowej – trudno będzie na tej podstawie zarówno polskiego, jak i zagranicznego odbiorcę przekonać, że biżuteria bursztynowa może być naprawdę atrakcyjna...

Organizator planuje pokazanie tej wystawy m.in. w kilku galeriach w kraju oraz na stoisku STFZ w czasie najbliższych targów inhorgenta europe w Monachium.


Galerię zdjęć w mniejszej rozdzielczości można także obejrzeć na stronie STFZ.
Bursztynowy Portal amber.com.pl jest sponsorem folderu i patronem wystawy.