plzh-CNenetdelvltnorues

Szkło, porcelana, galanteria skórzana a przede wszystkim biżuteria autorstwa wiodących projektantów z Polski to eksponaty na wystawie wzornictwa przemysłowego Designed in Poland w Galleria Alberto Sordi w Rzymie. Wystawę można oglądać do 30 listopada.

W najbardziej reprezentacyjnym pasażu handlowym w Rzymie w sąsiedztwie licznych butików prestiżowych firm prezentowane są osiągnięcia kilkudziesięciu polskich projektantów tworzących galanterię skórzaną oraz wyroby ze szkła, porcelany. Ale przede wszystkim biżuterię, która jest elementem dominującym również aktualnej edycji wystawy Designed in Poland. Położenie nacisku na biżuterię nie jest przypadkowe: polscy projektanci są bardzo wysoko cenieni za kreatywność zwłaszcza zagranicą, a połączenie srebra z bursztynem – którego na wystawie nie mogło zabraknąć – jest uznawane za ich wybitną specjalność.

Każda edycja wystawy to prezentacja tych obszarów designu, w których Polacy są naprawdę mocni. Wybierane są wyroby charakteryzujące się ciekawym, nowoczesnym wzornictwem i wysoką jakością wykonania, jak również nagradzane i wyróżniane w konkursach. W tym roku wybrano prace m.in. Art7, Amber-Ring, S&A, Ewy Rudowskiej, Tomasza Ogrodowskiego, Pauliny Binek, Jacka Ostrowskiego, Danuty Burczik-Kruczkowskiej, Marcina Tymińskiego oraz Mariusza i Aleksandra Gliwińskich. Zostały one zauważone i docenione, o czym świadczy choćby relacja z obszerną galerią zdjęć zamieszczona przez włoski VOGUE Gioiello, jeden z najbardziej liczących się na świecie magazynów jubilerskich, na stronie internetowej i Facebooku.

Projekt wystaw promujących polskie wzornictwo przemysłowe Designed in Poland realizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z wydziałami promocji, handlu i inwestycji amabasad RP od 2005 roku i w istotny sposób przyczynia się do promowania osiągnięć rodzimej myśli projektanckiej. Dotychczas zorganizowano 18 edycji tej wystawy, które były prezentowane w Berlinie (2005), Hamburgu, Helsinkach, New Delhi (2006), Bombaju, Monachium, Genewie (2007), Kopenhadze, Madrycie, Karlowych Warach (2008), Astanie i Mińsku (2009), Lipsku i Wiedniu (2010), Budapeszcie i Barcelonie (2011), Pradze i Lizbonie (2012), a w tym roku w Brukseli.

Designed in Poland
Galleria Alberto Sordi, Rzym
25-30 listopada 2013