W dniach 1-5 czerwca br. odbędą się jedne z największych targów branży jubilerskiej w USA – JCK Show Las Vegas.

Rokrocznie swe nowości prezentuje tu ok. 3000 wystawców oferujących przede wszystkim wyroby jubilerskie, zegarmistrzowskie, kamienie szlachetne i diamenty. Z ich ofertą zapoznaje się ok. 20.000 odwiedzających z branży z całego świata.
Od 1998 r. w targach tych uczestniczy także Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. W tegorocznej edycji z ramienia Stowarzyszenia bursztyn bałtycki promować będą 4 firmy: ABC Gold, Helena, Edyta Smorawska i Solo. W Pawilonie Polskim, gdzie usytuowane jest stoisko MSB, wystawiają się jeszcze 2 firmy z Polski: Dejwis i S&A Bursztynowa Biżuteria. Natomiast w sekcji Stylemaker's swoje wyroby prezentować będzie firma Ambermoda.
W tym roku powierzchnia wystawiennicza targów zostanie powiększona o dodatkowy budynek – Las Vegas Convention Center, co pozwoli na rozszerzenie i tak już bogatego asortymentu jubilerskiego o akcesoria biurowe i upominki. Targom JCK zawsze towarzyszą liczne seminaria oraz wykłady poświęcone m.in. sztuce kreowania marki oraz programy edukacyjne dla ścisłego grona jubilerskiego. W imprezie biorą udział także osobistości ze świata mody, filmu i oczywiście branży jubilerskiej.
Wśród niewiarygodnej ilości biżuterii eksponowanej na targach: kuszących blaskiem diamentów, turkusów czy agatów, bursztyn bałtycki cieszy się zainteresowaniem. Niestety część kupców niewiele wie na temat "złota Bałtyku", dlatego jego promocja na świecie jest niezwykle istotna.

Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznej edycji targów JCK Show Las Vegas