plzh-CNenetdelvltnorues
Lidia Popiel fotografuje Monikę Richardson

To było wyjątkowe spotkanie dwóch Ambasadorek Bursztynu – poprzedniej, Lidii Popiel i obecnej, Moniki Richardson w Gdańsku. Lidia Popiel fotografowała swoją następczynię w miejscach będących swoistymi wizytówkami miasta.

Inicjatorem tego pomysłu jest Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta i jest on realizowany w ramach projektu Gdańsk – Światową Stolicą Bursztynu, którego częścią jest istniejąca od 2007 r. inicjatywa Ambasadora Bursztynu. Zdjęcia, które już niedługo zostaną udostępnione, będą służyły do celów promocyjnych. Monika Richardson będzie na nich prezentowała bursztynową biżuterię Pauliny Binek, Bożeny Kamińskiej i Danuty Burczik-Kruczkowskiej.

Nie jest to jedyny pomysł na wykorzystanie „potencjału” ambasadorek. Kolejny projekt będzie nosił nazwę „Polki na Bursztynowym Szlaku”. Obie panie wybiorą się w podróż Bursztynowym Szlakiem z Rzymu do Gdańska, przez Słowenię, Węgry i Austrię, a w Polsce takie miasta jak Kłodzko, Kalisz i Wrocław. Lidia Popiel będzie fotografować, Monika Richardson spisywać wrażenia z podróży. Projekt ten będzie realizowany wspólnie z miastem Kalisz.

Polecamy:
Od bursztynu trudno się uwolnić - rozmowa z Lidią Popiel