Podwójna Złota Pętelka, Srebrna Pętelka oraz Kreator Mody – Aleksander Gliwiński jest pierwszym projektantem biżuterii zauważonym i docenionym przez Polską Akademię Mody prestiżowymi nagrodami. W tym roku otrzymał kolejną – Statuetkę im. Jagody Komorowskiej za wspólną z Magdaleną Arłukiewicz kolekcję biżuterii i mody.


Znałem Jagodę Komorowską osobiście i bardzo ją szanowałem za jej profesjonalizm i ogromne wyczucie stylu. Jagoda doskonale czuła puls branży mody, ale instynkt nie zawodził jej także w branży jubilerskiej – na targach Amberif, które kilkakrotnie odwiedziła, szybko wyłuskiwała z tłumu wystawców prawdziwe talenty. Tym większą radość sprawiła mi ta nagroda – mam nadzieję, że ona sama też by mi ją przyznała… – powiedział Aleksander Gliwiński, projektant znany z dużych form biżuterii srebrnej z bursztynem bałtyckim wyróżniającej się nowoczesnym wzornictwem.


Statuetkę im. Jagody Komorowskiej projektant otrzymał za kolekcję przygotowaną we współpracy z projektantką mody Magdaleną Arłukiewicz. "Zachwyciliśmy się biżuterią tworzoną wyłącznie z naturalnych materiałów: bursztynu, srebra, drewna (hebanu) oraz skóry. Z kolei fundamentem kolekcji Magdaleny Arłukiewicz była forma, faktura i detal; inspiracja przeszłością, antropologią i malarstwem portretowym m.in. w nowożytnym Gdańsku – podsumowało jury.

Polecamy: Nie jesteśmy dla siebie konkurencją – rozmowa z Magdaleną Arłukiewicz i Aleksandrem Gliwińskim


Aleksander Gliwiński i Magdalena Arłukiewicz od 2011 roku tworzą wspólne kolekcje i przygotowują pokazy mody będące parateatralnymi przedstawieniami z elementami sztuki, mody, zabawy, tańca, muzyki. Prezentowali je ponad 30 razy, m.in. na Gali Mody i Biżuterii AMBER LOOK Trends & Styles, w wieczornej scenerii ulicy Mariackiej na zwieńczenie dorocznego Święta ulicy Mariackiej, na Gali Polskiej Mody w Poznaniu, podczas Warsaw Fashion Street, na Łódź Fashion Week oraz na Satisfashion Roma latem tego roku. Jak sami przyznają, robiąc wspólne pokazy, starają się wzajemnie zrozumieć i liczyć się z wizjami, które mają w głowach.

Niezmiennie od początku naszej współpracy staramy się udowodnić, że na pokazie mody nie tylko ubrania są ważne, ale także dodatki, takie jak biżuteria, paski czy obuwie – te wszystkie elementy tworzą udany pokaz – podsumował Aleksander Gliwiński.