12 grudnia w warszawskim hotelu Hyatt odbył się specjalny, indywidualny pokaz bursztynowej biżuterii firmy Ambermoda z kolekcją sukien wieczorowych Natashy Pavluchenko z ręcznie malowanego jedwabiu.

Prezentacja kolekcji zatytułowanej „Breeze of Colours” była główną atrakcją uroczystego spotkania zorganizowanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w czasie której wręczono rządowe nagrody dla najlepszych inwestorów zagranicznych w Polsce. Nagrodę specjalną odebrał także właściciel Ambermody Mariusz Gliwiński – biżuteria tej firmy została uznana przez publiczność monachijskiej edycji wystawy „Designed in Poland” za najlepszy polski produkt eksportowy.
Kolekcja „Breeze of Colours” została stworzona specjalnie na ten wieczór. Zostały do niej włączone zarówno wybrane wzory ze znanych już kolekcji „Kolor Eskapada” i „Techno Natura”, jak i całkiem nowe, charakteryzujące się zastosowaniem srebrnych blaszek. Główną atrakcją pokazu był komplet „Konstelacja” wykonany z naturalnego czarnego bursztynu wysadzanego trzydziestoma diamentami w złotej oprawie. 
Wybieg zaaranżowano w formie czerwonego dywanu rozwiniętego przez całą długość sali balowej hotelu Hyatt. Wieczorowe suknie dynamicznie powiewały na wietrze, a biżuteria ze srebrnych płytek efektownie odbijała się w światłach fleszy. Unikatową muzykę do pokazu skomponowała młoda warszawska dyrygentka Monika Cybulska.


Fot. Lucjusz Cykarski/Super-Nowa