Biżuteria Jacka Ostrowskiego na Designeria Trendy Show

Jacek Ostrowski jako jedyny projektant biżuterii pokazał na Designeria Trendy Show swoją kolekcję pierścieni z akrylu i srebra zdobionych kryształami i Swarovskiego oraz inspirowane nimi naszyjniki.  Najbliższa, wiosenna edycja będzie otwarta dla wszystkich projektantów biżuterii.

Jacek Ostrowski prezentował biżuterię na Designeria Trendy Show już po raz drugi, a swoją obecność na tej imprezie ocenia jako sukces:  „Ta kolekcja jest typowo modowa, udało mi się z nią wstrzelić w aktualne trendy i pewnie stąd tak duże zainteresowanie” – mówi. Sukces tym większy, że jego zdaniem trudno jest zaistnieć projektantowi biżuterii w świecie mody: „Na pokazach cała uwaga skupiona jest przede wszystkim na strojach, a biżuteria zbyt często jest pomijana” – twierdzi.  Projektant chce wykorzystać to zainteresowanie, które zapoczątkowała publikacja pierścieni jego autorstwa na czerwcowej okładce niemieckiego wydania magazynu Vogue, i planuje udział w marcowej edycji Fashion Week w Łodzi.

W tym roku, podczas 3. edycji imprezy, swoje kolekcje strojów zaprezentowało 7 młodych rozpoczynających dopiero zawodową drogę projektantów. „Były to kolekcje premierowe, nigdy wcześniej nieprezentowane – krótkie, starannie wyselekcjonowane i charakterystyczne dla danego projektanta” – podkreśla Robert Prządka, prezes Polskiej Agencji Sprzedaży i Promocji, organizatora imprezy. Ich autorami byli: Karolina Gleguła, Iwona Leliwa-Kopystyńska, Paulina Łukasiewicz, Katarzyna Fabiańska, Dom Mody Lit Fashion oraz Beata Guzińska z Londynu.  Najnowsze trendy i barwne pomysły w projektowaniu butów pokazali studenci uniwersytetu w Radomiu z wydziału projektowania obuwia. „Zależy nam na współpracy z młodymi projektantami, wykształconymi i kreatywnymi, a przy tym jeszcze nieskażonymi komercją oraz wymogami sponsorów i rynku. Takimi, którzy mają odwagę kreować trendy, a nie tylko je po swojemu interpretować” – tak ideę imprezy tłumaczy Robert Prządka. Dlatego właśnie jej tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Inni pokazują fashion, my prezentujemy trendy”.

Robert Prządka ma ambicję prezentowania na Designeria Trendy Show ciekawych projektów artystycznych nie tylko z dziedziny mody, ale i sztuki. Choć tematem wiodącym są i będą stroje, w minionej edycji został on uzupełniony m.in. o wystawę fotografii oraz koncert na żywo skrzypka i kompozytora Bogdana Kierejszy. „Na Designerii jest też miejsce dla biżuterii – serdecznie zapraszam do współpracy projektantów atrakcyjnych wzorniczo dużych form biżuterii. Najbliższy pokaz już wiosną, więc niebawem zaczynamy przygotowania” – zachęca prezes PASiP-u.