plzh-CNenetdelvltnorues
Sprzedawca wyrobów bursztynowych powinien wykazać się wysokim poziomem wiedzy

Po raz pierwszy po długiej przerwie Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników organizuje kurs podstawowy Sprzedawca wyrobów bursztynowych podczas targów Ambermart w Gdańsku. Są jeszcze wolne miejsca.

„Sprzedawcom nierzadko brakuje podstawowych informacji, które mogą być wykorzystane jako atut w sprzedaży i marketingu bursztynowej biżuterii. Rzetelnej wiedzy na ten temat jest ciągle jeszcze zbyt mało, a potrzeba edukacji ogromna. Tym kursem – w promocyjnej cenie – chcemy wyjść naprzeciw tym, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje” – wyjaśnia Michał Kosior, wiceprezes MSB. Choć nazwa kursu sugerowałaby przedstawicieli handlu jako adresatów, to tak naprawdę udział w nim mogą wziąć wszyscy pracujących z bursztynem, zwłaszcza pracowników biurowych i handlowców. Ma za zadanie przekazać najważniejsze informacje o geologii i pochodzeniu bursztynu, współczesnych metodach obróbki i modyfikacji kamieni bursztynowych, inkluzjach i imitacjach, a także ugruntować i uporządkować poznane już informacje.

Kurs zakończy się testowym egzaminem, podczas którego możliwe będzie korzystanie z udostępnionych przez organizatora materiałów. „Zależy nam najbardziej na tym, by uczestnicy kursu zapamiętali podstawowe informacje, ale też wiedzieli, gdzie ich szukać, jeśli zechcą zgłębiać tajniki wiedzy o bursztynie na własną rękę. Jestem przekonany, że nasi wykładowcy zbudują ku temu jak najlepszą bazę” – przekonuje Michał Kosior.

Kurs odbędzie się 31 sierpnia (sobota) 9-16 w salach seminaryjnych Amber Expo (Gdańsk ul. Żaglowa 11).

Program Sprzedawca wyrobów bursztynowych – kurs podstawowy:

  • prof. dr hab. Barbara Kosmowska-Ceranowicz: Pochodzenie i złoża bursztynu bałtyckiego, inne żywice kopalne i żywice subfosylne (2h)
  • Ryszard Uliński: Surowiec bursztynowy – podstawowe metody obróbki (1h)
  • dr inż. Ewa Wagner-Wysiecka: Imitacje bursztynu bałtyckiego (1h)
  • dr Elżbieta Sontag: Inkluzje organiczne w bursztynie bałtyckim (1h)
  • Anna Sado: Pytania najczęściej zadawane przez klientów i sprawdzone na nie odpowiedzi (1h)

Cena kursu dla członków MSB 200 PLN + Vat, dla pozostałych 250 PLN + Vat ( w tym materiały: Bursztynisko, ulotki, Bursztyn, poglądy, opinie cz. 1 i 2). Zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer MSB 58 554 92 23 do 28 sierpnia 2013.