plzh-CNenetdelvltnorues
Naszyjnik "Słońce jednakowo każdemu świeci" autorstwa Pauliny Binek

To tytuł projektu stworzonego przez dwie znane projektantki biżuterii Paulinę Binek i Bożenę Kamińską zainspirowany do „Wyprawy po bursztyn” i podobnie jak on nawiązujący do starożytnych szlaków bursztynowych.

Projekt Bursztynowe Antyczne Greckie Wesele jest przedsięwzięciem artystyczno-wystawienniczym promującym wspólne europejskie dziedzictwo kulturowe i bursztynu swoistego wspólnego mianownika. Jego premiera planowana jest podczas VI Forum Miast Szlaku Bursztynowego, które ma się odbyć w maju przyszłego roku w Gdańsku. Naturalnym plenerem dla pokazu – ceremonii ślubnej w stylu antycznym ze specjalnie zaprojektowanymi strojami i biżuterią – ma być ogród Nowego Ratusza Miejskiego, wystawy zaś mają się odbyć we wnętrzach budynku. Będą to: biżuteria autorstwa Pauliny Binek i Bożeny Kamińskiej i kolekcja Międzynarodowej Fundacji Natury Rzeczy ELEKTRON pt. „Złote przypływy” oraz bursztynowe obrazy wykonane przez dzieci – uczestników warsztatów z Arteterapii pod hasłem Bursztyn w rękach dzieci. Organizatorzy planują pokazanie obu wystaw również w innych placówkach w kraju i zagranicą.

Projekt będzie realizowany we współpracy z miastem Gdańsk, autorki zapraszają do współpracy również inne zainteresowane osoby oraz instytucje. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.