plzh-CNenetdelvltnorues

Warsztaty graficzne, emaliersko-jubilerskie i dekoratorskie prowadzone przez absolwentki ASP w Łodzi, minitargi biżuterii, warsztaty filcowania oraz koncerty i akademia filmowa – to wszystko złoży się na festiwal „Babskie Euro” w dniach 9-16 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem ASP w Łodzi, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Trzcina”. Integralną częścią festiwalu będzie także wystawa Katedry Biżuterii ASP w Łodzi i jej gości pt. „Integracje”, w której wezmą udział prof. Andrzej Boss, prof. Andrzej Szadkowski, Olga Podfilipska-Krysińska, Sergiusz Kuchczyński, Jarosław Kolec, Jakub Kolec, Witold Skawrski, Ewa Effenberg, Magdalena Paszkiewicz, Marcin Nowak, Aleksandra Ignasiak, Dorota Kempko, Magdalena Dąbrowska, Magdalena Kieruzel, Michalina Owczarek, Dorota Sokołowska, Nicole Waniowska, Patrycja Włoch, Magdalena Lamch, Izabela Pisarska i Anna Polakowa. Wernisaż odbędzie się 9 czerwca (sobota) w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, pl. Kościuszki 8, Tomaszów Maz.). Komisarzem wystawy jest Aleksandra Ignasiak.

Babskie Euro to dwa weekendy atrakcji, przede wszystkim dla kobiet: warsztaty artystyczne, wykłady, targi, wystawa biżuterii, koncerty, okazja do kreatywnego spędzenia czasu – czyli to, co kobiety lubią najbardziej, a mężczyźni cicho im tego zazdroszczą... Skupiamy odbiorców i artystów, budujemy żywy twórczy organizm.

Warsztatami chcemy zachęcić do tworzenia, poszerzania horyzontów, kreatywnego myślenia, przybliżenia na pozór trudnych i nieosiągalnych technik artystycznych. Targi mają na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu pomiędzy młodymi twórcami biżuterii i form złotniczych a klientem. Wystawa to rezultat pracy wielu zdolnych artystów, którzy jako formę wyrazu wykorzystują biżuterię... Integrujemy (jak to mamy w zwyczaju) młodych i doświadczonych, „wykształciuchów” i amatorów... Burzymy granice między ludźmi... Przybliżamy Łódź do Tomaszowa, a Tomaszów do Łodzi. Koncerty - pozwolą zasmakować dobrej muzyki w przecudnym otoczeniu i przemiłej atmosferze.

Festiwal odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz patronatem honorowym ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.