plzh-CNenetdelvltnorues

29 maja odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z branży jubilersko-bursztynniczej zainteresowanych udziałem w programie promocji zagranicznej POIG 6.5.1 i 6.5.2.

Oferta Konsorcjum „Bursztyn Skarb Polski” została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki na program promocji branży jubilersko-bursztynniczej. W skład konsorcjum weszły: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Międzynarodowe Centrum Targowe Sp. z o.o. z Warszawy oraz firma S&A z Gdyni.
W efekcie podpisanej umowy pomiędzy Ministerstwem Gospodarki a Konsorcjum „Bursztyn Skarb Polski” blisko 7 milionów złotych przeznaczonych zostanie na wsparcie ogólnej promocji zagranicznej dla branży ze środków POIG 6.5.1, niezależnie od środków przewidzianych w programie POIG 6.5.2. przeznaczonych bezpośrednio dla przedsiębiorców, którzy zgłoszą akces do programu.

W ramach kampanii promocyjnej konsorcjum zorganizuje m.in. wizyty studyjne dziennikarzy, misje wyjazdowe polskich firm oraz przyjazdowe zagranicznych kupców, kampanię w prasie konsumenckiej i na billboardach w Niemczech, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Chinach, międzynarodowe warsztaty bursztynnicze, międzynarodowe sympozjum o bursztynie, projekt Trend Book oraz Galę Bursztynu i Mody w Gdańsku. Program obejmuje także uczestnictwo we wskazanych targach zagranicznych: Inhorgenta, Vicenzaoro Spring (edycja majowa), Tucson Gem Show, JCK Las Vegas Show, Hong Kong Jewellery & Gem Show (edycja wrześniowa), a ponadto w targach krajowych: Amberif, Ambermart oraz Złoto Srebro Czas. Uczestnicy programu zobowiązani będą do udziału w co najmniej połowie planowanych działań promujących i mogą liczyć m.in. na dofinansowanie do wysokości 75% kosztów kwalifikowanych, tj. zakup powierzchni wystawienniczej, przejazdy, hotele.

Spotkanie informacyjne POIG 6.5.1 i 6.5.2 dla branży jubilersko-bursztynniczej
29 maja 2012, godz. 11
Hotel Gromada (Dom Chłopa), Pl. Powstańców Warszawy 2, Warszawa
W spotkaniu planowany jest udział przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji: 
Program promocji branży jubilersko-bursztynniczej

Informacje dodatkowe:
Bogusław Zalewski, tel. 58 554 92 18, 663 66 00 80, Email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.