plzh-CNenetdelvltnorues
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników będzie przekazywać szkołom złotniczym bursztyn do wykonania prac na konkurs Amberif Design Award.

W ostatnich latach najaktywniejszą szkołą projektowania biżuterii, z której nadsyłano prace do konkursu Amberif Design Award, była Le Arti Orafe z włoskiej Florencji, której z powodzeniem od początku szefuje jej założycie Gio Carbone. W tym roku, chcąc pomóc w zdobyciu trudnodostępnego w Europie Zachodniej surowca bursztynowego, zarząd MSB postanowił odpowiedzieć na prośbę o pomoc i wyasygnował odpowiednią kwotę na zakup 1 kilograma bursztynu w podarunku dla studentów tej szkoły.

W ten sposób MSB chce co roku pomagać jednej zagranicznej akademii kształcącej projektantów biżuterii w zdobyciu surowca, który posłuży do wykonania prac konkursowych. Zarząd MSB ma nadzieje, że uda się w ten sposób zainteresować osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z bursztynem, i że zaistnieje on mocno w ich świadomości jako doskonałe tworzywo w pracach złotniczych, który będą wykorzystywali w swojej twórczości. Ponadto planowane są także pokazy obróbki bursztynu w tych placówkach, aby zademonstrować zainteresowanym studentom praktycznie nieograniczone możliwości drzemiące w tym naturalnym materiale.

Zdjęcie: praca Chen-I-Chun z La Arti Orafe. Fot. Amberif

Materiał prasowy MSB