plzh-CNenetdelvltnorues
Laureatami konkursu na prezenty dyplomatyczne z bursztynem zostali Andrzej Adamski i Ryszard Wycichowski.

28 listopada został rozstrzygnięty konkurs na prezenty dyplomatyczne z bursztynem ogłoszony na początku października przez kancelarię Prezydenta Miasta Gdańska. 13 autorów nadesłało 38 prac, które zostały ocenione przez jury w składzie: Joanna Grążawska – kierownik Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Ewa Rachoń – przedstawiciel Światowej Rady Bursztynu, Anna Zbierska – dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Maciej Buczkowski – zastępca dyrektora kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska, Robert Pytlos – koordynator ds. bursztynu, Kancelaria Prezydenta Miasta Gdańska.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

PREZENT DYPLOMATYCZNY DLA KOBIETY (o wartości maksimum 550 złotych brutto)

- Nagroda w wysokości 2000 złotych brutto dla Andrzeja Adamskiego (A2 Pracownia Plastyczna) za zakładkę do książek / albumu o Gdańsku wykonaną ze srebra i bursztynu za pokazanie wyjątkowej urody naturalnego bursztynu i oryginalny pomysł, przypominający o przyjemności czytania.

- Wyróżnienie dla firmy BALT z Gdańska za pen drive wykonany ze srebra i bursztynu za nowoczesne wzornictwo oraz wielofunkcyjność przedmiotu. Jury zwróciło uwagę na konieczność stosowania bursztynu naturalnego, w tym jak i w innych zamawianych przez miasto prezentach dyplomatycznych.


- Wyróżnienie dla Bogumiły Adamskiej za „Srebrną sakiewkę z bursztynem” wykonaną ze srebra, srebra złoconego i bursztynu za ręczne utkanie przedmiotu i potraktowanie bursztynu jako skarb i talizman.PREZENT DYPLOMATYCZNY PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA DLA SPECJALNYCH GOŚCI ODWIEDZAJĄCYCH GDAŃSK PRZY OKAZJI ODYWAJĄCYCH SIĘ W MIEŚCIE WYJĄTKOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH IMPREZ

- Nagroda w wysokości 2000 złotych brutto dla Ryszarda Wycichowskiego z Nadarzyna za pióro Amber Rex ze srebra i bursztynu za precyzję wykonania, dbałość o detale i solidne rzemiosło oraz prezentację przedmiotu w estetycznym opakowaniu.


- Wyróżnienie dla firmy Ambermoda Danuty i Mariusza Gliwińskich z Sopotu za kolię wykonaną ze srebra i bursztynu za połączenie nowoczesnego wzornictwa z urodą naturalnego bursztynu.
PREZENT DYPLOMATYCZNY DLA MĘŻCZYZNY (o wartości maksimum 550 złotych brutto)

Jury postanowiło nie przyznać żadnej nagrody i wyróżnienia w tej kategorii. W uzasadnieniu członkowie jury uznali, że liczba prac nadesłanych w tej kategorii jest zbyt mała i żadna z nich nie wyróżnia się oryginalnym wzornictwem.


Więcej informacji:
www.gdansk.pl