plzh-CNenetdelvltnorues
Grand Prix Mercurius Gedanensis dla Marcina Gronkowskiego

Marcin Gronkowski i firma L.Amber.T to laureaci tegorocznego Konkursu Jubilerskiego Mercurius Gedanensis Amberif 2012.

Na tegoroczny konkurs zgłoszono 36 prac. Jury w składzie: prof. Andrzej Szadkowski, Cynthia Unninayar, Van Esbroeck Veerle, Marek Mikicki i Tomasz Stajszczak postanowiło przyanć następujące nagrody:

GRAND PRIX AMBERIF 2012
w kategorii „Wzornictwo” otrzymał Marcin Gronkowski za pierścionek „Perła Bałtyku” wykonany z bursztynu, perły i srebra.

Praca jest oryginalna i ma zdecydowaną wartość symboliczną. Perła oraz kształt bursztynowych fal nawiązują do ich morskiego pochodzenia. W przypadku wielokrotnego wykonywania tego wzoru zawsze pozostanie w nim element niepowtarzalności, np. dzięki użyciu różnych kolorów metalu i perły oraz różnie ukształtowanego bursztynu. Praca kojarzy się również z ruchem i marzeniami.

Zloty Medal L.AMBER.T

ZŁOTY MEDAL w kategorii „Mistrzostwo Jubilerskie” otrzymała firma L. AMBER. T za nowoczesną bransoletę srebrną z bursztynem „Jądro Czasu” projektu Dariusza Kwiatkowskiego i Tomasza Władyko.

Oryginalna i czysto wykonana forma. Struktura zbudowana z powtarzających się form geometrycznych otaczających bryłę bursztynu o naturalnych kształtach.

Konkurs Jubilerski Mercurius Gedanensis towarzyszy targom Amberif od 1995 roku, a jego celem jest promocja polskiej branży jubilerskiej, w szczególności bursztynniczej. Obecnie odbywa się w dwóch kategoriach: Wzornictwo i Mistrzostwo Jubilerskie. W tej pierwszej kategorii oceniane są walory artystyczne i projekt odpowiadający aktualnym trendom modowym biżuterii przeznaczonej do produkcji, wykonanej z różnorodnych materiałów jubilerskich w połączeniu z bursztynem. Przedmiotem drugiej zaś są techniki wykonania i kompozycje zastosowanych materiałów jubilerskich w biżuterii lub przedmiotach dekoracyjnych, wykonanych dowolnymi technikami złotniczymi z różnorodnych materiałów jubilerskich.

Więcej informacji:
Mercurius Gedanensis