Do 10 marca br. wystawcy Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif, którzy chcą wziąć udział w konkursie jubilerskim Mercurius Gedanensis, powinni przesłać zgłoszenia na adres organizatora, Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

Konkurs odbywa się tradycyjnie w trzech kategoriach: wzornictwo, innowacja techniczna oraz mistrzostwo jubilerskie, w których przyznawane są nagrody oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymują statuetkę za 1 miejsce (Grand Prix) oraz Złote Medale. Uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie 3 prace / komplety biżuterii, które nie mogą być wcześniej prezentowane ani nagradzane w żadnym innym konkursie.
Celem konkursu jest wyróżnienie wyrobów jubilerskich nawiązujących do współczesnych trendów mody i wykonanych nienaganną techniką jubilerską, a także promocja polskiego złotnictwa i przemysłu bursztynniczego. W tym roku konkurs odbędzie się po raz 14. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 13 marca podczas Gali Mody i Bursztynu w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Kontakt:
Sekretarz konkursu – Dorota Piekarska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 058/ 55 49 353 (sekretarz nie bierze udziału w obradach jury)
Komisarz targów Amberif – Ewa Rachoń, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 058/ 55 49 134, fax 58/ 55 49 207

Zdjęcie: Grand Prix Mercurius Gedanensis 2007 - Paweł Kaczyński, naszyjnik i bransoleta "Blask" ze srebra i bursztynu