Marek Mikicki z Gdyni po raz kolejny udowodnił swoje mistrzostwo – otrzymał Grand Prix oraz Złoty Medal w konkursie Mercurius Gedanensis.

Na posiedzeniu w dniu 11 marca 2009 r. w Gdańsku jury w składzie: Barbara Westwood (przewodnicząca) Veerle Van Esbroeck, Tomasz Kłoczewiak, Bogdan Mirowski i Sławomir Fijałkowski poddało ocenie 46 prac zgłoszonych do konkursu Mercurius Gedanensis 2009. Przyznano następujące nagrody:

GRAND PRIX Amberif 2009 w kategorii WZORNICTWO oraz ZŁOTY MEDAL Amberif 2009 w kategorii MISTRZOSTWO JUBILERSKIE otrzymała firma MAREK MIKICKI DESIGN z Gdyni za pracę „Wizja w kręgu” – naszyjnik autorstwa Marka Mikickiego, wykonany z bursztynu bałtyckiego, białego złota (585) oraz cyrkonii w ilości 446 sztuk oprawionych kanałowo w złoto i bezpośrednio w bursztynie.

Z kołem jako wcieleniem uniwersalności praca ta uosabia prostotę formy. Projekt jest ponadczasowy i może go nosić każdy, bez względu na wiek. Jest też wysoce wyrafinowany i bardzo atrakcyjny dla świata mody. Perfekcyjnie wykonane osadzenie kamieni w bursztynie bez dodatkowych elementów świadczy o wysokim kunszcie jubilerskim. Dodatkowo uznanie budzi pomysł na rozwiązanie konstrukcyjne zawieszenia.ZŁOTY MEDAL Amberif 2009 w kategorii INNOWACJA TECHNICZNA otrzymał Jacek Byczewski z Warszawy za bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej i złota.

Praca ta w bardzo wyrafinowany i subtelny sposób ujawnia nieoczekiwane wartości funkcjonalne. Wciąga użytkownika do zabawy i stwarza nieograniczone możliwości rekonfiguracji.


Tekst i zdjęcia: Amberif