Grand Prix w kategorii Wzornictwo dla Radosława Szweda

Jury konkursu Jubilerskiego Mercurius Gedanensis przyznało w tej edycji tylko dwie główne nagrody w kategoriach Mistrzostwo Jubilerskie i Wzornictwo.

Na posiedzeniu w dniu 10 marca 2010 r. w Gdańsku jury w składzie: Marek Mikicki (przewodniczący), Veerle Van Esbroeck, prof. Max Laurent de Cock, prof. Andrzej Boss i Bogdan Mirowski poddało ocenie 35 prac autorskich i przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX
w kategorii „Wzornictwo” dla Radosława Szweda – Szwed Design za bransoletę ze stali tytanowej, srebra rutynowanego i bursztynu.

Czysta, klarowna, nowoczesna forma, unikalne wzornictwo, przestrzenność, trzeźwość i pewne napięcie formy. To, co widzimy, jest prawdziwe – ani za mało, ani za wiele. Wygoda noszenia, praktyczność. Pasuje do dzisiejszej mody. Pracę charakteryzuje duża uniwersalność – pasuje zarówno do stroju wieczorowego, jak i codziennego, męskiego i damskiego.

1008_2

ZŁOTY MEDAL w kategorii „Mistrzostwo Jubilerskie” dla Jacka Byczewskiego za serię obrączek wykonanych ze złota i srebra.

Efektowne połączenie i dobra równowaga między oboma materiałami. Prosta forma biżuterii, która może być zarówno damska, jak i męska.