plzh-CNenetdelvltnorues

Po raz pierwszy w 14-letniej historii Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award jego przedmiotem nie jest biżuteria.

893_1Organizatorzy zapraszają do udziału w tym – jak sami go określają – eksperymencie, wyrażając nadzieję, że „pomoże on wykreować wysokojakościowe produkty użytkowe i znaleźć nowe perspektywy zastosowania bałtyckiego bursztynu poza jubilerstwem, a samym designerom pozwoli oswoić się z jego wyjątkowymi właściwościami i być może włączyć w zakres własnych zainteresowań i aktywności twórczych.”

Celem konkursu jest niezmiennie promocja myśli twórczej i nowych idei w dziedzinie projektowania produktów i obiektów z bursztynem oraz pogłębianie wiedzy o własnościach i naturze bursztynu bałtyckiego.

A oto najważniejsze informacje o najbliższej edycji konkursu:

Termin składania prac – do dnia 09.02.2010

Jury i Kurator – do udziału w Jury zaproszeni zostali: prof. Bogumiła Jung – projektantka wzornictwa, dziekan Wydz. Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu; prof. Herman Hermsen – projektant wzornictwa, wykładowca Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Düsseldorf (Niemcy); Agnieszka Jacobson-Cielecka – dziennikarka, kuratorka wystaw; Jacek Byczewski – projektant biżuterii; Ulf Erichson – etnograf, dyrektor Niemieckiego Muzeum Bursztynu w Ribnitz-Damgarten (Niemcy). Kuratorem konkursu jest Sławomir Fijałkowski. Posiedzenie Jury odbędzie się 13.02.2010 w Gdańsku.

Kryteria oceny – przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę: autorską interpretację tematu, wartości funkcjonalne, wizerunkowe i stylistyczne, innowacyjne wykorzystanie bursztynu, jak również możliwość przydatności projektu do ewentualnego wdrożenia do seryjnej lub limitowanej produkcji.

Nagrody – zostaną przyznane następujące nagrody:
- Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska – 10 000 PLN
- Nagroda Bursztynowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników – 2 kg bursztynu


Zdjęcie: Grand Prix Amberif Design Award 2009 - Monika Reptowska