plzh-CNenetdelvltnorues
Bizuteria z bursztynem Jacka Ostrowskiego

„W ciągu trzech dni wystawę ‘Designed in Poland’ w Wiedniu obejrzało kilkaset osób” – podsumowała jej koordynatorka Maria Kowalska z PAIiIZ-u. W dniach 12-15 grudnia br. w MuseumsQuartier prezentowane było polskie wzornictwo przemysłowe.

Dodała, że zaproszenia zostały skierowane do środowisk opiniotwórczych, przedstawicieli dyplomacji, biznesu kultury oraz instytucji i osób współpracujących z Polską w różnych dziedzinach. Wstęp na wystawę w MuseumsQuartier – jednym z największych kompleksów architektonicznych o powierzchni 60 000 m2 i średniej rocznej liczbie odwiedzających 3 mln osób – był bezpłatny i zobaczyło ją także wielu gości tej wyjątkowej Dzielnicy Muzeów, gdzie odbywają się wystawy, koncerty, spektakle taneczne, wieczory autorskie oraz spotkania młodych ludzi z całego świata.

W konkursie na najciekawszy wyrób publiczność wiedeńska głosowała na ceramikę Agaty Bąceli-Matuszyńskiej. Najwięcej głosów w dziedzinie biżuterii zebrała Ewa Rudowska.

Była to już 11 odsłona wystawy „Designed in Poland”, której celem jest prezentacja polskiego wzornictwa przemysłowego, m.in. ceramiki, biżuterii i szkła artystycznego. Organizator, którym jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, planuje już kolejną edycję tej popularnej, realizowanej od 2005 roku wystawy. Jak zapowiada Maria Kowalska, dobór sektorów tematycznych pozostanie ten sam, „wymienione zostaną jedynie eksponaty”.