plzh-CNenetdelvltnorues
W dniach 10-14 kwietnia wiceprezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy Janusz Antczak przebywał w Kaliningradzie, gdzie przecierał szlaki przed II Promocyjnym Rajdem Rowerowym, który 4 czerwca wyruszy z Pałangi na Litwie do Wielunia.

Wizyta ściśle wiązała się z ustaleniem trasy wspomnianego rajdu i „dopinaniem na ostatni guzik” takich spraw, jak noclegi czy zwolnienie z opłat za przejazd Mierzeją Kurylską. Nie mniej ważna dla Stowarzyszenia jest szeroka promocja tego nietuzinkowego wydarzenia, jakim będzie pokonanie ponad 800 km bursztynowej trasy z Litwy przez Rosję do Polski. Pomoc w kontaktach z rosyjskimi mediami okazała Marina Drutman, dyrektor Departamentu Turystyki Rządu Rosji w Obwodzie Kaliningradzkim.
Janusz Antczak spotkał się także z Konsulem Generalny RP Andrzejem Perlikiem, któremu podarował mapę przebiegu szlaków kulturowych w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem szlaku bursztynowego. Konsulat zadeklarował niezbędną pomoc od strony organizacyjnej i promocyjnej. Ostateczne ustalenia co do czerwcowego rajdu zapadły także w rozmowach z burmistrzem Jantarnego Alexandrem Leonidovichem.
Wizyta z Kaliningradzie wiązała się też z odbywającymi się tam bursztynowo-turystycznymi targami. Była to dobra okazja do promocji międzynarodowego rajdu rowerowego Litwa-Rosja-Polska.
- W zasadzie wszystkie sprawy udało nam się załatwić, mamy noclegi i pozwolenia na przejazd przez obszary chronione. Teraz pozostaje tylko dużo ćwiczyć na rowerze, bo przed nami setki kilometrów bursztynowego szlaku – mówi wiceprezes Janusz Antczak.

Zdjęcie: (od lewej) Janusz Antczak, Tomasz Dronka z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Marina Drutman. Fot. materiały prasowe