15 listopada w ramach Designeria Trendy Show w warszawskim Teatrze Palladium projektant Jacek Ostrowski zaprezentuje swoją kolekcję pierścionków z akrylu i srebra zdobionych kamieniami Swarovskiego. Kolekcja ta, zapoczątkowana wiosną tego roku, cieszy się ogromną popularnością w świecie mody.

Jacek Ostrowski po raz drugi wystąpi na Designeria Trendy Show w Warszawie. Na poprzedniej edycji w kwietniu br. do kolekcji El Teide Michała Starosta pokazywał jedynie zaczątki tej kolekcji, którą tworzył tak naprawdę jeden wzór w kolorze czarnym i białym. Zachęcony sukcesem w świecie mody – pierścionki były prezentowane na czerwcowej okładce niemieckiego wydania magazynu Vogue – rozszerzył kolekcję o nowe wzory i opcje kolorystyczne.

Jacek Ostrowski jest jednym z nielicznych projektantów biżuterii, którzy odnoszą sukces w świecie mody i współpracują z projektantami mody. Już jego pierwszy pokaz na Gali Mody i Bursztynu Amberif w Gdańsku w 2007 r. zatytułowany Fine-line i przygotowany we współpracy z Aleksandrą Kus uznany spotkał się z ogromnym aplauzem. Rok później przygotował kolekcję biżuterii męskiej, którą zaprezentował na Gali Mody i Bursztynu Amberif do strojów Emilii Koryckiej. Później współpracował m.in. z Michaem Starostem, m.in. przy pokazie MG&S Men w 2010 r.

Designeria Trendy Show to impreza nie tylko promująca trendy w dziedzinie mody, sztuki i wzornictwa, ale także je odkrywająca. Na tegorocznej edycji zaprezentowane zostały projekty uczniów i absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Organizator – Polska Agencja Sprzedaży i Promocji – zachęca do przesyłania zgłoszeń osób chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na profilu na Facebook’u.