plzh-CNenetdelvltnorues

Od połowy maja dostępna jest już nowa letnia kolekcja Anny Orskiej REM. Nawiązuje ona do obrazów widzianych we śnie, na jawie zrealizowanych we współpracy z młodymi artystami operującymi obrazem i oprawionych w biżuterię.  

R.E.M. to faza snu, w której aktywność mózgu jest najsilniejsza. Właśnie wtedy śnią się obrazy niesamowite, często nierealne, stanowiące połączenie marzeń, przeżyć i emocji. Zwykle nie da się ich odtworzyć, przywołać, a na pewno opowiedzieć. Dlatego najlepiej je wyrazić przez rysunek, grafikę, kolaż, graffiti, czy zwykły gest pędzlem artysty. Ania Orska postanowiła zmierzyć się z niezwykłymi wizjami, które powstają we śnie i na jawie, utrwalając je w biżuterii. Barwne, ekspresyjne, niepokojące czy zabawne  kompozycje i kadry zmieniły się w proste w formie naszyjniki oraz mieniące się niczym kalejdoskop kolie.

Do projektu zaproszeni zostali młodzi artyści operujący obrazem: Sonia Hensler, Anka Kuprian, Robert Kuta, Mateusz Suda, Paweł Zawiślak (Kropki kreski). Każdy z nich przygotował specjalnie dla ORSKA swoje wizje REM a Anna Orska stworzyła z nich unikatowe egzemplarze biżuterii opatrzone podpisem autora.

www.orska.pl

DOSSIER ARTYSTÓW

Sonia Hensler

Młoda, wszechstronna ilustratorka z akademickim wykształceniem a także twórczym emploi. Walory te pozwalają jej w sposób oryginalny rozwiązać zadania idące z rynku wydawnictw, mody, marketingu. Sonia nie ucieka od działań w przestrzeni wnętrz i plenerów. Jej klienci to m.in. LOEWE, TopShop, Coco De Mer, Sukces, Przekroj, WMS Spear's, Twoj Styl, Emap.

www.soniahensler.com

Anka Kuprian

Ilustratorka, która miłością do ołówka zaraziła się od ojca architekta. Jej prace to precyzyjna retro kreska oraz niesubordynowany (nieokiełznany) kolor. Inspiruje się pop kulturą, w jej pracach pobrzmiewa wpływ estetyki kampu, streetowych murali czy estetyki kina lat 20. Jako dziecko nowych mediów dzieliła się swoimi pracami w sieci – tak odkryto jej talent. Wielokrotnie publikowano jej ilustracje na zagranicznych portalach i wpływowych blogach o sztuce, między innymi w Lula magazine. Jej prace wykorzystano w kampanii Grolsch w 2011 roku.

Robert Kuta

Artysta gwiazda, ur. w 1988 roku w Tarnowie. Student V roku wydziału Malarstwa na ASP w Krakowie oraz w Ecole Estienne w Paryżu. Autor printów dla ZUO CORP. (FW 2011/2012), Gosi Baczyńskiej (SS 2012). Twórca nadruków na t-shirty dla zespołu Myslovitz. Identyfikacja wizualna dla Art and Fashion Festival IV w Starym Browarze w Poznaniu. Współpracuje m.in. z magazynem Exklusiv, Viva!Moda.

www.robertkuta.blogspot.com

Mateusz Suda

Freelancer, ilustrator i projektant graficzny, motion designer. Był dwa razy absolwentem Art & Fashion Festival stworzony przez polską kolekcjonerkę sztuki Grażynę Kulczyk w kategorii Ilustracja Mody, jak i Fashion Movie. Autor ilustracji dla marki odzieżowej Polygon, która została zaprezentowana na Fashion Week w Łodzi SS 2012. „W swojej twórczości nie ograniczam się tylko i wyłącznie do ilustracji, choć nie ukrywam, że absorbuje ona najwięcej mego czasu. Tworzę także filmy i animacje, instalacje, gdzie chcę zacierać granicę sztuki z modą i pokazać, że te dwa pojęcia stanowią jedność.” Swoje prace opisuje jako mix niepoprawnego romantyzmu z nutą pewnej mrocznej tajemniczości.

www.mateuszsuda.com

(Kropki Kreski) Paweł Zawiślak

Magister sztuk pięknych, ukończył wydział wzornictwa we wrocławskiej ASP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwycięzca konkursu: „Art of Packaging 2006” w kategorii Debiuty – Perła Wśród Opakowań. Nagroda specjalna w konkursie GrafEx 2011 – Magazyn Exklusiv w kategorii Tryptyk Modowy. Wyróżnienie na 5. edycji warsztatów Art and Fashion – Ilustracja mody. Wystawa autorska w Galerii Miejskiej we Wrocławiu i inne wystawy zbiorowe. Współpracował z firmami: Converse, W.Kruk, Polygon, Mamastudio. Jego prace publikowały magazyny: Exklusiv, Vice, Viva!, Gala men, AAF. 

www.kropkikreski.blogspot.com