Firma Balt zaskoczyła gości Wieczoru Wystawców na targach Złoto Srebro Czas interesującym wzornictwem biżuterii z bursztynem.

To już drugi pokaz biżuterii tej firmy podczas Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas w Warszawie. I po raz kolejny Balt udowodnił, że biżuteria z bursztynem może być nowoczesna, lekka i kobieca. Prezentowana kolekcja została w całości zaprojektowana i wykonana przez Dariusza Frankowskiego, który współpracuje z firmą od 4 lat. Zgodnie z zamierzeniem autora stanowi ona kompilację dawnych stylów podanych w nowoczesnej formie: „To taki remake starych wzorów, ale nikt tego wcześniej nie zaproponował w wersji z bursztynem. Zależało mi także na jak największym ich zróżnicowaniu” – wyjaśnia projektant.

Firma Balt Dulińscy powstała 15 lat temu. W jej ofercie dominuje biżuteria i obiekty użytkowe wykonane ze srebra i zdobione naturalnym bursztynem bałtyckim. Ponadto specjalizuje się ona także w produkcji biżuterii złotej z bursztynem i diamentami. Gwarancją „czystości” bursztynu w wyrobach jest Certyfikat Jakości przyznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.

Foto: Grzegorz Rogiński