plzh-CNenetdelvltnorues
Siła i ekspresja kolekcji "Tango"

Wyraziste kolory, ażurowe formy, wielkogabarytowe pierścienie, okazałe naszyjniki – to tylko niektóre cechy najnowszej kolekcji biżuterii Danuty Czapnik „Tango”, którą będzie można oglądać nie tylko na targach Amberif, ale także w czasie Gali Mody i Bursztynu.

Inspiracją do stworzenia tej kolekcji stał się... wachlarz. „Wprawdzie kojarzy się on powszechnie raczej z flamenco, ale ja połączyłam go właśnie z tangiem” – wyjaśniła projektantka. Wyszła z założenia, że charakterystyczne dla tego tańca zmysłowość i energia muszą znaleźć odzwierciedlenie w biżuterii. Stąd właśnie pełne ekspresji pierścienie przykrywające prawie całą dłoń oraz okazałych kształtów naszyjniki.

Na parkiecie królować będą bursztyny, rubiny, labradoryt oraz kamień księżycowy, doskonale prezentując się na sukniach zaprojektowanych przez Ewę Pieczykolan z kolekcji „La belle eoque”, inspirowanych sztuką i modą secesji. Będą to niezwykle kobiece, eleganckie, czasem odważne, a czasem subtelne i romantyczne suknie wieczorowe i ślubne. Wykonane ze szlachetnego, miękkiego i otulającego sylwetkę jedwabiu oraz ręcznie zdobione kryształkami Swarovskiego. „Z jednej strony przenoszą nas w inną epokę z drugiej wydają się być nowoczesne” – podsumowuje Ewa Pieczykolan.

Gala Mody i Bursztynu Amberif 2011, 10 marca br., Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, Gdańsk, Ołowianka 1. Obowiązują zaproszenia.

Polecamy:
Danuta Czapnik
Danuta Czapnik - galeria
Twórczość jest balansowaniem na linie - rozmowa z Danutą Czapnik
Projektuję to, co mnie samej się podoba - rozmowa z Danutą Czapnik