Galeria Ambertop Doroty Hryniewicz w Braniewie to dowód na to, że w czasach zalewu kultury masowej i tanich ozdób warto promować unikatową, nowoczesną biżuterię.

Skąd pomysł na otwarcie galerii promującej biżuterię unikatową w czasach panowania kultury masowej?

Galeria Ambertop powstała w 1996 roku. Od tego czasu stoi na straży biżuterii artystycznej i unikatowej tworzonej przez zdolnych polskich projektantów. Obserwując sytuację na rynku jubilerskim, który zalewany jest biżuterią masową, nasza potrzeba promowania „małych dzieł sztuki” jest jeszcze silniejsza. Ciężka praca zaowocowała sukcesem nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju – biżuteria z naszej oferty dostępna jest już nie tylko w Braniewie czy Warszawie, ale również w Londynie, Monachium, Paryżu oraz w Bordeaux, gdzie w 2007 roku postała autorska Galeria Amber DH.

Jakie miejsce zajmuje w galerii biżuteria bursztynowa?

Bursztyn jest stawiany na piedestale, jednakże idąc z duchem czasu, wdrażamy projekty wykonane z rubinu, korala, krzemienia i wielu innych ciekawych kamieni szlachetnych, które wdzięcznie wyglądają w połączeniu ze srebrem – i to ono bezgłośnie króluje w Galerii Ambertop. W doborze biżuterii kierujemy się wieloletnim doświadczeniem i kobiecą intuicją, wierząc, że to, co nietuzinkowe i wyjątkowe, odnajdzie swoich odbiorców.

Do jakich klientów adresowana jest oferta galerii?


Galeria proponuje biżuterię w nowej oprawie – biżuterię, która idzie w parze z dzisiejszymi trendami i tendencjami w modzie. Staramy się zaspokajać wszystkie gusta, niemniej jednak naszym celem jest dotarcie do osób, które w kategorii smaku mają już wypracowany swój własny styl, a na sztukę użytkową patrzą dojrzałym okiem. Miernikiem tego niekoniecznie musi być wiek, a wręcz przeciwnie – są to ludzie o głębokiej wierze w siebie, osoby niebojące się podejmować odważnych decyzji.

W tym roku po raz drugi Galeria Ambertop organizuje Festiwal Amber Jazz – skąd pomysł, by biżuterię połączyć z muzyką?

Nasza działalność to nie tylko biżuteria, wychodzimy poza jej ramy. I tak w 2007 roku powstała księgarnio-kawiarnia „Zmysł” w Braniewie – miejsce klimatyczne, z duszą i przesłaniem do wszystkich miłośników dobrej lektury oraz smacznej kawy. Organizujemy różnego rodzaju spotkania z autorami książek, wystawy fotograficzne oraz tzw. „babskie wieczory” przy lampce wina. Pomysł na zorganizowanie Festiwalu Amber Jazz to wspólny projekt Galerii Ambertop oraz księgarni „Zmysł”. Pragniemy w ten sposób otworzyć młodych ludzi na muzykę i kulturę, pokazując jednocześnie, że jazz jako stosunkowo młody gatunek muzyczny zaskakuje i w połączeniu z indywidualnymi cechami artysty nabiera nowego znaczenia.

Jakich muzyków będziemy mogli zobaczyć na tegorocznym festiwalu?

W zeszłym roku byliśmy mile zaskoczeni pozytywną reakcją publiczności, która wysłuchała koncertu Agi Zaryan z Davidem Doruzką. W drugiej części wystąpili Fisz i Emade czyli „Tworzywo Sztuczne”. W tym roku zorganizowaliśmy zabawę w „koncert życzeń” na ułożenie repertuaru kolejnej edycji. Jesteśmy mile zaskoczeni odzewem mieszkańców oraz ich inicjatywą. Rozmowy z artystami są w toku, dlatego też niech repertuar pozostanie na razie naszą tajemnicą. Zapraszamy do Braniewa w październiku 2009 na muzyczną ucztę!

Bursztynowy Portal amber.com.pl jest patronem medialnym Festiwalu Amber Jazz w Braniewie.

Zdjęcia: Modelki prezentują biżuterię autorstwa Andrzeja Adamskiego.

Więcej informacji:
Galeria Ambertop
Festiwal Amber Jazz