plzh-CNenetdelvltnorues

Tak brzmi temat tegorocznej XIV edycji Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2014. Wymogiem uczestnictwa jest nadesłanie pracy wykonanej z użyciem metali szlachetnych do końca maja br.

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec...
                                                (J. Tuwim)„Zależało nam na temacie lekkim, dalekim od tych filozoficznych, które nam ostatnio towarzyszą, dlatego ‘5Żywioł KOBIETA’ zyskał powszechną akceptację. Kryje się w nim zarówno piękno i tajemniczość kobiety, ale także nawiązania do fashion i zabawa modą” – wyjaśnił Andrzej Kupniewski, członek Rady Programowej. W regulaminie organizator nie narzuca ograniczeń oprócz konieczności użycia metali szlachetnych. Przez ostatnie dwa lata uczestnicy mogli używać dowolnych materiałów, a organizatorzy z ramienia STFZ tłumaczyli to chęcią otwarcia konkursu na nowych uczestników, którzy mają pomysły, ale nie zawsze mają wystarczająco opanowany warsztat złotniczy. Skąd więc taka zmiana? „Przeważyły głosy zwolenników jakości wykonania. Jesteśmy otwarci na różne propozycje zmian, dlatego tegoroczna wersja regulaminu zapewne nie jest jeszcze ostateczna” – mówi prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych Marcin Tymiński.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby i firmy, które w dniach 05-30.05.2014 r. dostarczą lub prześlą swoje prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres kuratora wystawy Radosława Wójcika. Jury w składzie: Maciej Zień – projektant mody; Anna Sado – redaktor portalu amber.com.pl; Monika Szpatowicz – przedstawiciel Galerii Sztuki w Legnicy; Joanna Bijok – przedstawiciel Międzynarodowego Centrum Targowego; Danuta Czapnik – artystka złotnik, przedstawiciel Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oceni prace i przyzna przewidziane regulaminem nagrody (pieniężne, rzeczowe i bony na zakup narzędzi lub materiałów). Wyniki zostaną podane do wiadomości publicznej 3 października podczas targów Złoto Srebro Czas. Tam też zostanie zaprezentowana wystawa pokonkursowa. Organizatorzy – Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych i Międzynarodowe Centrum Targowe – zapraszają do udziału w konkursie.