plzh-CNenetdelvltnorues
Bransoleta z bursztynem autorstwa Moniki Zielińskiej

Joanna Krupa i Monika Zielińska będą reprezentować Wytwórnię Antidotum na targach Amberif w Gdańsku. Choć obie zaczynały od najprostszych technik, dziś podchodzą do biżuterii zdecydowanie bardziej ambitnie.

„Dziewczyny zostały wytypowane przez wykładowców, którzy zawsze w takich przypadkach biorą pod uwagę dotychczasowe dokonania, zaangażowanie i postępy, jak również plany na przyszłość – nie wszyscy nasi wychowankowie wiążą ją bowiem z biżuterią” – wyjaśniła Alina Tyro-Niezgoda z Wytwórni Antidotum.

Joanna Krupa:
Biżuterią zajmuję się od kilku lat. Zaczynałam od prostych szablonów, gotowych elementów i różnego rodzaju półproduktów, z których powstawała moja pierwsza biżuteria. Przed trzema laty rozpoczęłam edukację w szkole złotniczej Wytwórnia Antidotum w Warszawie, gdzie zdobyłam szlify m.in. w zakresie obróbki metali używanych w złotnictwie, oprawie kamieni oraz użycia innych technik złotniczych. W 2012 roku powstał mój własny warsztat złotniczy.
Jestem laureatką konkursu Fresh Metal 2012. Zajmuję się praktycznie każdym rodzajem biżuterii. W jej tworzeniu skupiam się na indywidualnym pomyśle. Chcę, żeby były to przedmioty unikalne, niepowtarzalne i jak najlepiej dopasowane do właściciela. Najchętniej tworzę produkty na indywidualne zamówienie, gdyż w ten sposób wypełniam swoją misję, która zakłada tworzenie projektu spersonalizowanego, tj. dopasowanego do właściciela.

Monika Zielińska:
Pasja do robienia biżuterii narodziła się u mnie z chwilą poznania techniki filcowania. Bardzo chciałam nauczyć się robić biżuterię z użyciem tego materiału i trafiłam do Wytwórni Antidotum, gdzie nie tylko nauczyłam się jak połączyć metal z filcem, ale  poznałam wiele technik stricte złotniczych. Obecnie biżuteria, którą tworzę wykonywana jest w różnych technikach i z różnych materiałów. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w mojej kolekcji coś dla siebie.

Na stoisku Antidotum na targach Amberif będzie prezentowana rónież wystawa pokonkursowa Fresh Metal 2013.