plzh-CNenetdelvltnorues

Podczas inauguracji roku akademickiego 2012 / 2013 w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Andrzej Szadkowski został odznaczony Srebrnym Medalem „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS“.  

Podczas uroczystości w Muzeum Włókiennictwa – w obecności władz miasta, rektorów łódzkich uczelni, Senatu ASP i społeczności akademickiej – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej prof. Wiktor Jędrzejec, w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, wręczył profesorowi Andrzejowi Szadkowskiemu Srebrny Medal „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS“.

Laudację, z omówieniem 40-letniej pracy dydaktycznej w ASP w Łodzi wygłosiła rektor prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Prof. Andrzej Szadkowski jest pedagogiem w Katedrze Biżuterii Wydziału Tkaniny i Ubioru oraz prodziekanem ds. studenckich w ASP w Łodzi. W 2011 r. został odznaczony Medalem Międzynarodowegp Stowarzyszenia Bursztynników oraz otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest Członkiem Honorowym Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych zbiorach muzealnych i prywatnych.