plzh-CNenetdelvltnorues
Art7: AmberLight

„Ubiegłoroczna wystawa biżuterii Art7 w Muzeum Bursztynu zatytułowana 'Szeptem', a konkretnie opinie gości jak i środowiska, pomogły nam osiągnąć pewien dystans do dotychczasowych dokonań, a jednocześnie potwierdziły, że warto eksperymentować” – twierdzi właściciel firmy Wojciech Kalandyk.

Projektanci w firmie Art7 działają w przekonaniu, że design produktu powinien opierać się na ponadczasowej idei, określonych wartościach estetycznych, stanowić optymalny efekt szeregu prób i przemyśleń. I konkluzji, że warto eksperymentować, poszukując nowatorskich rozwiązań i dążąc do stworzenia nowoczesnego wizerunku bursztynu. Wizerunku osadzonego z jednej strony w pierwotnej naturze bursztynu, z drugiej – w rozwiązaniach dostarczanych przez inne dziedziny: modę, sztukę, architekturę, czerpiąc z ich dotychczasowych osiągnięć.

Idee te przyświecały twórcom najnowszej kolekcji zaprojektowanej specjalnie na targi Amberif 2011. Naszyjnik AmberLight to efekt ostatnich zmagań z ponadczasową formą geometryczną, taką jak kula czy walec. Swoim wyglądem przypomina on bursztynową świetlistą łunę w kształcie walca z rdzeniem wypełnionym szczelnie dwoma tysiącami cyrkonii – pod wpływem padającego światła wnętrze bursztynu rozbłyska tysiącami blików. AmberLight bardzo dobrze wpisuje się w panujące trendy, szczególnie silnie reprezentując styl glamour: elegancki, ekskluzywny, a jednocześnie bardzo prosty i nowoczesny.

Właśnie ten styl – w wersji zgeometryzowanej – jest motywem przewodnim całej kolekcji, na którą składa się linia siedmiu kul z bursztynu zamknięta w wisiorach i naszyjnikach. Nowatorski jest sposób wykonania – jakże daleki od naszych wyobrażeń o geometrycznych formach – uzyskany m.in. dzięki efektom świetlnym bursztynu w zetknięciu z cyrkoniami czy też z umieszczoną we wnętrzu kuli-naszyjnika... cieczą.

W odpowiedzi na nadal silny trend na biżuterię indywidualną projektanci Art7 jeden z wisiorów zaprojektowali tak, aby można go było podczepić na dowolnych zawieszkach i bransoletach. Dlatego też druga linia kolekcji – linia pierścionków Moduleseven – jest swoistą syntezą aktualnej mody z nieprzemijającą fascynacją geometrią: siedem pierścionków, które można dowolnie zestawiać, o kształtach kamieni zainspirowanych motywem kuli i koła.

Najnowsze wzory stanowią designerską kontynuację dotychczasowych kolekcji wyróżniających się nowatorskimi szlifami i kształtami bursztynu oraz organiczną, delikatną formą.