plzh-CNenetdelvltnorues
Największe zapotrzebowanie na wiedzę o bursztynie mają zagraniczni sprzedawcy

Na prośbę sprzedawców i właścicieli sklepów z biżuterią bursztynową Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zorganizuje w czasie targów Amberif podstawowy kurs dla sprzedawców wyrobów bursztynowych.

„Obecna wersja kursu została zorganizowana na wyraźną prośbę zagranicznych uczestników, którzy do Polski przyjeżdżają tylko na targi Amberif” – wyjaśnił kierownik Biura MSB Michał Kosior. Dodał, że organizatorzy znacznie okroili zakres informacji w porównaniu z wcześniejszymi kursami tego typu, decydując się na te najważniejsze, dopasowane do potrzeb sprzedawców krajowych, jak i zagranicznych. „Okazuje się bowiem, że to właśnie zagraniczni sprzedawcy mają największe zapotrzebowanie na wiedzę o bursztynie” – wyjaśnił Kosior.

Wykłady odbędą się 10 i 11 marca podczas targów Amberif i po 4 godziny dziennie, w czasie których zostaną przedstawione zagadnienia dotyczące bursztynu bałtyckiego oraz możliwości ich wykorzystania w promocji sprzedawanej biżuterii. Kurs zakończy się w sobotę rano (12 marca) 45-minutowym egzaminem złożonym z ok. 30 testowych pytań, podczas którego możliwe będzie korzystanie z otrzymanej literatury. „Zależy nam głównie na tym, by uczestnik kursu zapamiętał kilka podstawowych informacji z zakresu bursztynu bałtyckiego i biegle się nimi posługiwał, oraz wiedział, gdzie szukać szczegółowych informacji” – powiedział Michał Kosior.

Uczestnicy kursu otrzymają następującą literaturę: Bursztyn poglądy opinie Tom I i II, numery archiwalne biuletynu „Bursztynisko” oraz zestaw broszur informacyjnych wydawanych przez MSB. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu wraz z oceną egzaminacyjną (dyplom będzie można odebrać osobiście w sobotę ok. godz. 11).

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego br. Koszt kursu: 440 PLN +VAT (członkowie MSB 10% zniżki), kurs będzie symultanicznie tłumaczony na język angielski. MSB ma w planach zorganizowanie kursu dla sprzedawców wyrobów bursztynowych oraz bardziej zaawansowanego kursu rzeczoznawców bursztynu.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem MSB:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 58 554 92 23
www.amber.org.pl