Do 21 lutego br. można zgłaszać prace w Konkursie Złotników i Jubilerów – Bursztynowe Rzemiosło AMBERIF’ 2023 organizowanego już po raz 20. przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą.


– Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego, jak również kreowanie autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz promocja biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem „bałtyckiego Złota” – przypomniał Waldemar Sawa, komisarz konkursu.


Konkurs zostanie przeprowadzony tradycyjnie w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów (młodzi złotnicy w wieku do 22 lat uczący się lub rozpoczynający pracę w zawodzie złotnika) oraz seniorów (osoby wykonujące zawód złotnika lub bursztynnika, posiadające potwierdzone kwalifikacje zawodowe). Zmierzą się oni we wspólnym temacie, który brzmi „Bursztynowe inspiracje – biżuteria”.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną pojedyncze wyroby lub komplety biżuterii w kategorii biżuterii wykonane z zastosowaniem metali szlachetnych, bursztynu i kamieni jubilerskich. Każdy uczestnik może zgłosić do 4 prac, które muszą zawierać elementy z bursztynu i nie powinny być wcześniej prezentowane.


Więcej informacji:

20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów – Bursztynowe Rzemiosło

Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów Bursztynowe Rzemiosło