Podwójna wygrana w konkursie Amberif Selection jest jak główna wygrana w totka – zdarza się niezwykle rzadko. Udało się to firmie A2 Jewellery, która w tegorocznej edycji zdobyła nagrody w obydwu kategoriach.

To czysty zbieg okoliczności. W toku dyskusji wyłoniliśmy prace, które naszym zdaniem najbardziej wyróżniały się jakością wzornictwa i wykonania. Ku naszemu zaskoczeniu obie nagrody przyznaliśmy tej samej firmie – podsumował Marcin Wesołowski, członek tegorocznego jury i zdobywca GRAND PRIX Ministra Rozwoju w konkursie Amberif Selection 2020.

Firma A2 Jewellery otrzymała więc:
- GRAND PRIX Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii za zawieszkę z bursztynu NEW BEGINNING
- Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA za pierścionki z bursztynu SEANIQUE.

3441 2

Nagrody przyznało jury w składzie: Stanisław Krzysztof Jacobson – ekspert biżuterii, kurator konkursu; Dariusz Latoszek – przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii; Dorota Kos – artystka, projektantka biżuterii; Marcin Wesołowski – właściciel i główny projektant w firmie NAC Amber.

Amberif Selection (do 2019 r. pod nazwą Mercurius Gedanensis ) to konkurs dedykowany wystawcom Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif, w którym nagradzane są najlepsze prace eksponujące wyjątkowość bursztynu, tradycyjne rzemiosło, perfekcyjne wykonanie oraz autorską sztukę złotniczą. Nagrodzone prace będą promowały nie tylko ich twórców, ale także targi Amberif i branżę jubilerską w globalnych kampaniach reklamowych.


Polecamy: 

Amberif Selection – mistrzowska biżuteria z bursztynem