plzh-CNenetdelvltnorues

Niemałe napięcie poprzedza rokrocznie moment ogłoszenia laureata Bursztynowej Kuli – nagrody przyznawanej przez studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za promowanie dobrego wzornictwa na targach Amberif. Nie inaczej było w tym roku…

Bursztynowa Kula jest bowiem nagrodą wyjątkową – przyznawaną przez studentów patrzących przede wszystkim przez pryzmat piękna i unikatowości, bez uwikłania w ograniczenia komercyjne czy jakiekolwiek inne zależności. Nic więc dziwnego, że jest jedną z bardziej cenionych nagród.

W tym roku grono jej laureatów – do którego należą już m.in. Marcin Zaremski, Marcin Tymiński, Art7, Studio Projektowe S&A, Piotr Zarański, Eva Stone – dołączyła firma A2 JEWELLERY. Studenci docenili biżuterię tej firmy za innowacyjność designu, modernistyczny charakter oraz współczesną formę.

„Ta nagroda to dla mnie wielka niespodzianka i wielka radość, że studenci – osoby o wyjątkowej wrażliwości i niezależności myślenia – docenili właśnie naszą firmę” – powiedział Ryszard Węsierski, właściciel i projektant w A2 JEWELLERY.