To temat 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, który nie odbył się z powodu pandemii i został przeniesiony na rok 2021. Prace można zgłaszać do 30 listopada.

„Dokonując wyboru tematu przewodniego 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej WCIĄŻ CZŁOWIEK?, nie spodziewaliśmy się, że w takim stopniu odda on rzeczywistość, która nastąpiła tuż po jego ogłoszeniu. Rzeczywistość, która wymusiła wiele zmian i nagłych decyzji dotyczących naszego życia i pracy. Dla nas jako organizatorów Legnickiego Festiwalu SREBRO zdecydowanie najtrudniejszą z nich było przeniesienie planowanej edycji wydarzenia oraz terminu rozstrzygnięcia Konkursu na maj 2021 r.” – tłumaczy organizator, Galeria Sztuki w Legnicy.

Czytaj także: KONKURS SREBRO 2020: Wciąż człowiek?

Jakie wprowadzono zmiany? Najważniejsze z nich to nowy termin nadsyłania prac, który mija w dn. 30 listopada 2020, oraz możliwość przesłania nowych prac dla uczestników, którzy przesłali je już wcześniej. „Przedłużenie terminu nadsyłania prac zaowocowało wieloma ciekawymi zgłoszeniami obrazującymi zmianę postrzegania tematu przewodniego w kontekście aktualnych wydarzeń. Tym bardziej jesteśmy ciekawi dalszych refleksji ze świata sztuki” – poinformował organizator. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest podczas kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO w maju 2021 r. – oby tym razem już nikt i nic nie pokrzyżowało tych planów.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej – Wciąż człowiek?
Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2020
Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy
Więcej informacji: SREBRO