plzh-CNenetdelvltnorues
Naszyjnik "Amber Lips"

Jeszcze tylko do 9 września potrwa wystawa współczesnej biżuterii z bursztynem firmy Art7 zatytułowanej „Szeptem” w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Pozycja obowiązkowa dla miłośników bursztynu, ale i dla sceptyków...

Wystawa ta, na której zostały zaprezentowane najlepsze realizacje firmy Art7, jest dowodem na to, że bursztyn jest atrakcyjnym, nowoczesnym kamieniem – jak zostanie wykorzystany, zależy od kreatywności projektantów. A tych Art7 ma naprawdę dobrych! Świadczą o tym choćby zdobyte dotychczas nagrody, m.in.: trzy (!) prestiżowe Bursztynowe Kule przyznawane przez studentów łódzkiej ASP za najlepszy wzór na targach Amberif, dwa wyróżnienia w konkursie Mercurius Gedanensis, oraz na targach inhorgenta w Monachium oraz Macef w Mediolanie. Listę nagród zamyka organizowany przez Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie konkurs „Ałatyr”, w którym pierścionek „Oxygen” zdobył 1. miejsce w kategorii nowatorstwo (nie ma go na wystawie). Dobre projekty powstają jednak nie tylko z myślą o wystawach czy konkursach, ale także na potrzeby oferty komercyjnej. Zawsze są to proste rozwiązania idealnie spełniające oczekiwania kobiet, ponieważ dodają im uroku. Inspiracją do ich stworzenia są aktualne trendy nie tylko w jubilerstwie, ale także w różnych dziedzinach sztuki.

Nowoczesnymi i atrakcyjnymi wzorniczo projektami Art7 pragnie łamać stereotypy dotyczące bursztynowej biżuterii i kształtować gusta odbiorców. Więc może zamiast przedzierać się przez gąszcz jarmarcznych straganów z tanimi „bursztynkami” w przekonaniu, że na nic więcej gdańskich bursztynników nie stać, lepiej wejść do Muzeum Bursztynu i zobaczyć przynajmniej wystawę „Szeptem”?

Wystawa „Szeptem”
Muzeum Bursztynu w Gdańsku
10 września 2010 – 09 września  2011