plzh-CNenetdelvltnorues
Ostatni walc we wnętrzu bursztynu

Wędrująca Bursztynowym Szlakiem od marca ubiegłego roku wystawa „Planeta Jantar inspiruje artystów” dotarła do Puszczykowa pod Poznaniem, gdzie 16 lipca odbędzie się jej wernisaż.

Na kolejną odsłonę wystawy zapraszają Stowarzyszenie Bursztynowa Planeta Jantar i Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, gdzie będą prezentowane prace artystów tworzących w różnych technikach plastycznych i zainspirowanych urodą bursztynu. Ich myślą przewodnią jest inspirowanie kolejnych twórców i zachęcanie ich do sięgnięcia po ten wyjątkowy kamień.

Wernisaż został zaplanowany na 16 lipca o godzinie 18. Jedną z jego atrakcji będą pokazy multimedialne Barbary Gronuś-Dutko „Na Planecie Jantar” oraz „Europejskie Szlaki Bursztynowe – Bursztyn w przyrodzie i kulturze Europy”. Wystawa w Muzeum – Pracowni Arkadego Fiedlera będzie prezentowana do 5 września.

Kolejnym jej przystankiem będą Targi Bursztynu Ambermart w Gdańsku, gdzie będzie ona gościła przez trzy dni imprezy odbywającej się w dniach 9-11 września.