Koncert Meli Koteluk, prowadzenie Malwiny Wędzikowskiej, a przede wszystkim pokazy mody i bursztynowej biżuterii w wykonaniu uznanych projektantów oraz wręczenie nagród w konkursach Amberif Design Award i Amberif Selection – targi AMBERIF wracają do tradycji gali mody i biżuterii.


Forma wydarzenia towarzyszącego została odświeżona – obecnie będzie się odbywać pod hasłem AMBERIF Vibes i prezentować bursztyn w nowoczesnym wydaniu. Głównymi punktami wydarzenia będą gala rozdania nagród w konkursach dedykowanych bursztynowi Amberif Design Award i Amberif Selection oraz pokaz mody i biżuterii przygotowany tradycyjnie przez kreatywne duety projektantów – informują organizatorzy.


Amberif Design Award to konkurs promujący bałtycki bursztyn jako interesujący środek artystycznej ekspresji. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Symbol nadziei” – zarówno temat, jak i formuła konkursu okazały się interesujące dla 229 artystów z 32 krajów świata, którzy nadesłali rekordową liczbę 295 prac. Międzynarodowe jury zakwalifikowało do wystawy 25 prac i przyznało nagrody i wyróżnienia.

W konkursie AMBERIF SELECTION – odbywającym się od 1995 roku pod nazwą Mercurius Gedanensis – którego celem jest konsekwentna promocja ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych, premiowana jest najlepiej zaprojektowana i mistrzowsko wykonana biżuteria z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu.

Galę uświetni pokaz mody i biżuterii. Na wybiegu zobaczymy m.in. top modelki: Martę Pałucką, Osi Ugonoh, Żaklinę Ta Dinh oraz Klaudię Chojnacką. Ich nietuzinkową urodę podkreślą stroje i olśni bursztynowym blaskiem biżuteria uznanych polskich projektantów:

GIN Atelier Dorota Cenecka & PUDU Joanna Weyna
A2 Jewellery & Ismena Warszawska
CHILLI Jewellery Ireneusz Glaza & Barbara Piekut
KARGUL.TK & HONKO Store
STANGRECKI SZTUKA & Michał Starost

Galę poprowadzi Malwina Wędzikowska, prezenterka telewizyjna, stylistka, scenografka i kostiumografka, obecnie związana z telewizją TVN, której mama Ewa Wędzikowska w 2008 roku otrzymała Grand Prix w konkursie Elektronos, obecnie odbywający się pod nazwą Amberif Design Award. Wydarzenie uświetni koncert Meli Koteluk – wokalistki wykonującej muzykę z pogranicza rocka i popu artystka, zwyciężczyni pięciu statuetek Fryderyków, w tym za artystę i debiut z 2013 roku. Ostatnio Mela Koteluk nieco mniej udziela się scenicznie, dlatego AMBERIF Vibes będzie wyjątkową okazją, aby usłyszeć jej najbardziej doceniane kompozycje.


AMBERIF Vibes jest artystycznym zwieńczeniem pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2024, które w halach AMBEREXPO gościć będą w dniach 21-23 marca 2024. Wiosenna edycja jest typowo branżowa, dlatego też czwartkowa gala będzie jedyną okazją, aby stać się częścią fascynującego bursztynowego świata – zachęcają organizatorzy.


AMBERIF Vibes
Food Hall Montownia
21 marca 2024 godz. 20.00
Liczba wejściówek ograniczona, cena 180 zł