plzh-CNenetdelvltnorues
Dziś rozpoczynają się targi inhorgenta europe w Monachium, zaliczane do najważniejszych imprez targowych na świecie.

Na 35. Międzynarodowych Targach Wyrobów Zegarmistrzowskich, Biżuterii, Kamieni Szlachetnych, Pereł i Wyrobów ze Srebra oraz Technologii swoją ofertę w sześciu halach o powierzchni 64.500 m2 (brutto) prezentuje 1.224 wystawców z 48 krajów (2007: 1.186 firmy z 42 krajów). Większość z nich pochodzi z Niemiec (783 firmy, co daje 64%), ale znaczący i, co najważniejsze, stale rosnący jest udział zagranicznych wystawców – w tym roku będzie to 441 firm. Stale rośnie także liczba odwiedzających – w 2007 odnotowano podwójny rekord: imprezę odwiedziło ponad 30.000 osób z branży, w tym ponad 10.000 z zagranicy. Organizator – Messe München GmbH – ma nadzieję, że tegoroczne wyniki, jeśli nie będą lepsze, to przynajmniej utrzymają się na podobnym poziomie.
Liczby wystawców i odwiedzających od kilku lat utrzymują się na wysokim poziomie, wykazując lekką tendencję wzrostową. Przyczyną jest tutaj stałe umacnianie pozycji targów jako imprezy o charakterze międzynarodowym – w ciągu 35 lat targi inhorgenta europe wypracowały sobie pozycję ważnej platformy nawiązywania międzynarodowych kontaktów, także z przedstawicielami rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie ponad połowa wystawców pochodzi z zagranicy, a wśród nich znajdują się wiodący producenci markowych wyrobów z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwajcarii, ale także z Polski czy też Belgii. Nie bez znaczenia jest tutaj także utrzymująca się w Niemczech dobra koniunktura, jak również rosnące od kilku lat zapotrzebowanie na wyroby luksusowe na całym świecie.

Odwiedzający targi inhorgenta europe będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą wystawców, ale także wziąć udział w interesujących seminariach na temat trendów w modzie, biżuterii oraz sektorze kamieni jubilerskich w 2008, jak również pozyskać cenne informacje o najnowszych tendencjach aranżacji sklepu i porady, jak lepiej sprzedawać. Warto także odwiedzić miejsca, które stały się niejako wizytówką targów, czyli:
- Halę Designu (C2), będącą najpełniejszą w skali świata, liczącą obecnie 383 wystawców reprezentacją dokonań współczesnego wzornictwa w dziedzinie biżuterii,
- Forum Platyny (B1) zorganizowane przez Międzynarodową Gildię Platyny we współpracy z targami, gdzie ponad 20 najlepszych firm specjalizujących się w biżuterii platynowej zaprezentuje swe niezwykłe dokonania;
- Forum dla młodych twórców „Brand New – New Brand” (C2), w ramach którego absolwenci szkół powiązanych z branżą prezentują swe dokonania. Zobaczymy tutaj m.in. srebrną biżuterię zdobioną bursztynem autorstwa Jacka Ostrowskiego;
- Forum Innowacji (C2), gdzie młodzi projektanci biżuterii i złotnicy wystawiają swoje wyroby;
- Brand Avenue (A1), w ramach której wystawiają się znane międzynarodowe marki zegarkowe, wraz z Forum Zegarków dla wielbicieli ekskluzywnych zegarków.

Targi inhorgenta europe 2008 rozpoczną się 15 lutego i potrwają do 18 lutego. Godziny otwarcia: piątek – sobota w godzinach 9.00 – 18.00 i w poniedziałek 9.00 – 17.00. Bilet wstępu w kasie na miejscu kosztuje 18 euro.

Więcej informacji:
www.inhorgenta.com
www.inhorgenta.pl