Biżuteria z bursztynem chyba jeszcze nigdy nie była tak atrakcyjna jak obecnie. Projektanci dwoją się i troją, by skraść serca kobiet biżuterią stworzoną zgodnie z duchem czasu, wykonaną ze szlachetnych materiałów, kuszącą wyjątkowością i elegancją. Bogata oferta jest efektem nie tylko ich niczym nieograniczonej pomysłowości, ale także szerokim dostępem do nowoczesnych technik, w tym 3D, które w połączeniu z kreatywnością i gotowością do przełamywania stereotypów owocują zaskakującymi projektami.  Projektami, w których bursztyn jest idealnym pretekstem do stworzenia interesującej oprawy.  

Dzięki nowym, często niekonwencjonalnym pomysłom oraz modnej oprawie bursztyn nabrał nowoczesnego charakteru i lekkości wyrazu – dalece już nie przypomina ozdób rodem z lat 70. i 80., z którymi zwykliśmy go powszechnie i stereotypowo kojarzyć. Stara zasada łączenia go ze srebrem dawno już przestała obowiązywać, stąd duża swoboda w łączeniu go z innymi materiałami. Celem jest bowiem atrakcyjna kompozycja dająca przede wszystkim ciekawy efekt wizualny, więc narzędzia użyte na drodze do jego osiągnięcia są drugoplanowe.

W ostatnich latach bursztyn coraz częściej występuje w towarzystwie żółtego złota, które dodatkowo podkreśla jego ciepłą barwę. Nikogo nie powinien też zdziwić widok bursztynu i diamentów – wysokie ceny tego kamienia spowodowały, że biżuteria nim zdobiona awansowała do rangi wyrobu luksusowego.

W tej nowej – nowoczesnej – odsłonie biżuteria z bursztynem idealnie wpisuje się w czas także dlatego, że zaspokaja potrzebę bycia oryginalnym – jest bowiem świeża, nieoczywista i zaskakująca!